MOKYMAI “STRESO VALDYMAS IR PSICHOLOGINIS ATSPARUMAS“

MOKYMAI “STRESO VALDYMAS IR PSICHOLOGINIS ATSPARUMAS“

Š. m. kovo 28 d., Šilalės suaugusiųjų mokykloje, įstaigos darbuotojams vyko mokymai „Streso valdymas ir psichologinis atsparumas“. Lektorė – sveikatos psichologė V. Jonušė.

Mokymų tikslas – mokytis atpažinti išorinius ir vidinius dirgiklius, kurie sukelia fiziologinę ir psichinę įtampos būseną – stresą, supažindinti dalyvius, kas yra psichologinis atsparumas, kaip jį stiprinti ir išlaikyti, mokytis streso valdymo praktikų.

Stresas yra jausmas, išgyvenamas patiriant per didelį psichologinį arba emocinį spaudimą. Spaudimas tampa stresu tuomet, kai nebegalite su juo susidoroti. Psichologinis atsparumas – tai gebėjimas, leidžiantis asmeniui net ir nepalankiomis sąlygomis išlaikyti sveiką, kompetetingą asmenybę bei išvengti, sumažinti ar nugalėti žalojančių įvykių poveikį ar padarinius, taip pat gebėjimas pasipriešinti neigiamam aplinkos poveikiui. Psichologinis atsparumas atspindi teigiamą individo adaptaciją, nepaisant nepalankių aplinkybių. Labai svarbu stiprinti žmonių psichologinį atsparumą, mokytis išgyventi stresinėse situacijose, nusiraminti, gebėti kontroliuosi savo jausmus ir emocijas, bei įgalinti pačius asmenis mokytis ir augti, galėti prisiimti riziką ir šios rizikos pasekmes, mokytis gebėti su ja susitvarkyti savu, socialiai priimtinu būdu.

Visuomenės sveikatos specialistė,

vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą

Vilma Navardauskienė

 

Close Menu
Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą