Nuo 2015m. Šilalės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras vykdo Neformalaus vaikų švietimo (NVŠ) programą.

Sveikos gyvensenos įgūdžių formavimas ir skatinimas yra svarbus veiksnys ugdant asmenybę. Vaikui ir paaugliui reikia žinių, gerų pavyzdžių ir įgūdžių, kad sugebėtų įvertinti negatyvius reiškinius, išsiugdytų teigiamas nuostatas, pajustų atsakomybę dėl savo ir kitų sveikatos. Jaunėja paauglių amžius, kai jie tampa lytiškai aktyvūs, piktnaudžiauja alkoholiu ir kitomis psichoaktyviomis medžiagomis. Ankstyvi lytiniai santykiai, lytiniu keliu plintančios ligos, psichiką veikiančių medžiagų vartojimas sukelia neigiamas pasekmes sveikatai.

NVŠ priemonės įgyvendinamos bendradarbiaujant su mokyklų sveikatos priežiūrų specialistais, kurie geriausiai žino sveikatos problemas mokykloje ir yra artimiausi jų bendruomenėms.

NVŠ metu organizuojamos paskaitos, diskusijos, interaktyvūs žaidimai, praktiniai fizinio aktyvumo užsiėmimai, kurių metu:

  • Mokiniai yra mokomi taisyklingo kvėpavimo, organizmo stiprinimo metodų, formuojami sveikos mitybos įgūdžiai, taisyklinga laikysena;
  • Mokoma atsispirti žalingiems įpročiams, įgyti pasitikėjimą savimi, suvokti gyvenimo kliūčių priežastis ir būdus joms įveikti, išmokti pažinti save ir kitus;
  • Supažindinami su užkrečiamomis ligomis, asmens higiena, ugdomas teisingas savęs vertinimas, suteikiamos žinios apie lytiškumo sampratą, tarpasmeninius santykius, lytinę sveikatą, ugdomas gebėjimas pasipriešinti neigiamai aplinkos įtakai.

NVŠ programos tikslas yra stiprinti mokinių sveikatą, formuojant sveikos gyvensenos įgūdžius, įgyvendinant ligų profilaktiką.

NVŠ programos uždaviniai:

  • Šviesti mokinius apie lėtinių neinfekcinių ligų pagrindinius rizikos veiksnius ir jų galimą korekciją, skatinti juos rūpintis sveikata;
  • Vykdyti užkrečiamų ligų prevenciją;
  • Formuoti neigiamą mokinių požiūrį į psichotropinių medžiagų vartojimą, diegti sveiko gyvenimo vertybines nuostatas.

Šiuo metu NVŠ programa yra vykdoma Šilalės rajono Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos 1-2 klasių mokinimas. Taip pat šią programą vykdėme Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijoje, Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijoje.

Neformalaus vaikų švietimo programa

Close Menu
Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą