ILGALAIKIO POVEIKIO APTARIMAS SU ŠILALĖS SUAUGUSIŲJŲ MOKYKLOS DARBUOTOJAIS ĮGYVENDINANT PROGRAMĄ  „MOKYKLŲ DARBUOTOJŲ KOMPETENCIJOS PSICHIKOS SVEIKATOS SRITYJE DIDINIMAS”

ILGALAIKIO POVEIKIO APTARIMAS SU ŠILALĖS SUAUGUSIŲJŲ MOKYKLOS DARBUOTOJAIS ĮGYVENDINANT PROGRAMĄ „MOKYKLŲ DARBUOTOJŲ KOMPETENCIJOS PSICHIKOS SVEIKATOS SRITYJE DIDINIMAS”

Šilalės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras vykdė mokymus „Mokyklų darbuotojų kompetencijos psichikos sveikatos srityje didinimas“, Šilalės suaugusiųjų mokykloje. Mokymai vyko nuo 2022 m. rugsėjo – gruodžio mėnesiais. Viso 7 susitikimai. Pasibaigus mokymams, komanda artimiausius tris mėnesius palaikė ryšį su grupe abiem pusėms priimtina forma ir prireikus konsultavo grupės narius dėl rekomendacijų įgyvendinimo ir kitų kylančių klausimų.
Šis rezultatų aptarimo susitikimas vyko praėjus 3 mėnesiams po mokymų pabaigos, 2023 m. balandžio 4 d. Komanda susitikimo su grupe aptarti, kaip jiems sekėsi įgyvendinti rekomendacijas, su kokiais iššūkiais buvo susidurta, kokiomis emocijomis gyvena dabar. Dalyviai atliko praktines užduotis, užpildė baigiamąjį klausimyną, kuris skirtas įvertinti ilgalaikį poveikį.
Mokymų tikslas – didinti mokyklų darbuotojų žinias apie vaikų ir paauglių psichikos sveikatą ir stiprinti jų gebėjimus praktiškai pritaikyti žinias ir nuostatas apie psichikos sveikatą, reikalingas spręsti sudėtingas kompleksines situacijas, kylančias dirbant su vaikais ar paaugliais.
Mokymus vykdė Biuro suformuota specialistų komanda, kurią sudaro 2 specialistai: psichologas (Asta Blandė) ir socialinis pedagogas (Dalė Daiva Gasparavičiūtė).
Bendra mokymų trukmė – 40 valandų. Iš jų 8 valandos buvo skirtos nuotoliniams mokymams, o likusios 32 valandos – kontaktiniam darbui su darbuotojais, dalyvaujančiais mokymuose. Pasibaigus mokymams ir išklausius visą kursą, dalyviai gavo Šilalės švietimo pagalbos tarnybos pažymėjimus.
Mokyklų darbuotojų kompetencijos psichikos sveikatos srityje didinimo programa – tai galimybė padėti mokyklai įvertinti savo situaciją, numatyti galimus pokyčius ir žingsnis po žingsnio spręsti susidariusias ir trikdančias darbui mokyklines situacijas. Dalyvaudami programoje dalyviai atranda naujų situacijos matymo kampų, stiprina tarpusavio komunikacijos įgūdžius ir ieško būdų ne tik kaip efektyviai elgtis vienoje ar kitoje situacijoje, bet ir stiprina įstaigos darbuotojų sutelktumo jausmą bei bendradarbiavimo įgūdžius.

Visuomenės sveikatos specialistė,
vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą
Vilma Navardauskienė

Close Menu
Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą