SUSITIKIMAS SU LEKTORIU VAIDU ARVASEVIČIU

Š. m. balandžio 24 d. Šilalėje lankėsi Šeimos santykių lektorius, vedinis psichologas, dirbęs Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro karjeros konsultantu, Vaidas Arvasevičius. Lektorius pirmiausia save pristato kaip trijų vaikų tėtį, šeimoje ir konsultacinėje praktikoje taikantį Vedinę išmintį bei šiuolaikinės psichologijos žinias. Studijuoja šiuolaikines psichologijos, pedagogikos teorijas bei amžių patikrintą senovės raštų Vedų filosofiją, psichologiją, pedagogiką. Yra sertifikuotas kūno psichoterapeutas, šeimos, karjeros, gyvenimo būdo konsultantas ir mokovas, lektorius ir pranešėjas. Taip pat yra treneris Jeet Kune Do  Kovos menų studijos mokiniams, kelių Vilniaus vaikų darželių vaikams. Jeet Kune Do kovos filosofijos ir principų mokėsi Amerikoje pas Bruce Lee mokinius.

Lektoriaus pagrindinė studijų sritis – vaikai, jų aplinka, šeimos santykiai. Paskaitos ir seminarai mokytojams, tėvams, planuojantiems susilaukti vaikų – didžioji veiklos dalis. Šiomis dienomis suaugusiųjų gebėjimas sukurti saugią aplinką unikaliai vaiko asmenybei vystytis yra labai menkas. Vedini nuosavo nepilnavertiškumo ir pažeisto savojo vidinio vaiko jie toliau tęsia tradiciją žeisdami ir savuosius vaikus. Tėvams ir kitiems mokytojo vaidmenį atliekantiems trūksta žinių apie harmoningo gyvenimo dėsnius, apie žmogaus tikslus, tikrąsias vertybes, ką reikėtų perduoti vaikams. Apmaudu tai, kad daugiausia informacijos galima rasti apie tai, ką daryti su vaikais, kaip jiems įteigti vieną ar kitą svarbų teiginį, kaip motyvuoti, drausminti ir t.t. niekaip nesikeičiant pačiam suaugusiajam. Dviveidiškumas – tai didžiausia kliūtis bandant užauginti vaikus geresniais, nei mes patys esame.

Paskaitos prasidėjo Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijoje. Vyko trys paskaitos: „Pagarba sau ir kitiems – kaip užsitarnauti reputaciją?“, 5-6 kl. mokiniams, kuriose dalyvavo 44 klausytojai, „Berniukai kilę iš Marso mergaitės – iš Veneros“, 7-8 kl. mokiniams, 41 dalyvis, „Gyventi, lyg gyvenimas būtų Tavo“, 9-12 kl. mokiniams, 62 dalyvavo klausytojai. Po pietų vyko tėvų susirinkimas, kuriame dalyvavo ir mokyklos bendruomenė. Čia lektorius skaitė paskaitą tema „Raktas į bendravimą. Nepraraskime savo vaikų“. Paskaitą išklausė 26 dalyviai. Paskaitos metu buvo aptarta apie sudėtingus  ir nepilnaverčius tėvų ir vaikų santykius, dėl kurių nukenčia gyvenimo kokybė , tiek socializavimosi, mokymosi, tiek saviraiškos bei savęs pažinimo kontekste. Tėvų  savarankiškos pastangos pažinti vaikus bei pačios žinios šioje srityje yra menkos, todėl mokytojų kompetencija padėti tėvams suprasti savo vaikų elgesį, jų pasaulėjautą ir padėti suvokti savo ir savo vaikų skirtingą padėtį yra ypač aktuali. Mokytojai turi visas galimybes kvalifikuotai suteikti tėvams žinių, kaip didinti vaikų savivertę, padėti jiems tapti laimingais ir visaverčiais žmonėmis. Temos tikslas – supažindinti su vaikų skirtybėmis, galima jų tipažų klasifikacija, elgsenos motyvais bei suteikti žinių, kaip mokytojui ar kitam suaugusiam žmogui jaustis, reaguoti, elgtis skirtingose situacijose santykyje su vaikais.

Vakare Šilalės visuomenės sveikatos biure vyko paskaita rajono gyventojams tema – „Penki harmoningo auklėjimo principai“. Paskaitoje dalyvavo 16 dalyvių. Paskaitos metu buvo pristatyti penki auklėjimo principai, kuriais galima remtis auklėjant vaikus namuose, mokykloje, neformalioje aplinkoje yra šie: vaikai yra skirtingi, jie gali suklysti, gali reikšti neigiamas emocijas, vaikai gali norėti daugiau ir gali sakyti „NE“. Kaip veikia šie penki punktai, kaip juos tinkamai interpretuoti ir gauti pozityvų bei naudingą vaikui rezultatą. Šiais principais vadovaujantis mes užtikrinsime vaikams pakankamai erdvės būti savimi, reikštis nuosavu būdu, atrasti bendradarbiavimo džiaugsmą ir atsakomybės naudingumą, savojo „aš“ santykį su aplinka ir aplinkiniais. Vaikams suteiksime galimybę atrasti vidinę motyvaciją elgtis tinkamai ir išvengsime nereikalingo jų priešinimosi ir gynybos, kai norėsime perteikti išties naudingas jiems vertybes.

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė

Vilma Navardauskienė

Close Menu
Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą