Šilalės visuomenės sveikatos biuras pasirašė sutartį su Respublikiniu priklausomybės ligų centru ir aptarė bendradarbiavimo galimybes

Šią savaitę Šilalės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras pasirašė su Respublikiniu priklausomybės ligų centru ( toliau – RPLC) specializuotų asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo sutartį. Todėl gegužės 23 d., Šilalės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure lankėsi RPLC Klaipėdos filialo direktorė Vaida Karulaitienė, kuri pristatė Centro veiklą bei bendradarbiavimo galimybes. Susitikimo metu, dalyvaujant Šilalės rajono  savivaldybės gydytojai, socialiniams darbuotojams, policijos, Tauragės apskrities vaiko teisių apsaugos, Socialinės paramos skyriaus, nevyriausybinių organizacijų atstovams bei suinteresuotiems asmenims, aptartos problemos, susijusios su Priklausomybių mažinimo programos įgyvendinimu Šilalės rajone.

V. Karulaitienė pristatė Klaipėdos filialo veiklą. Vadovės teigimu, filiale dirba aukštos kvalifikacijos profesionalų komanda, kuriems rūpi priklausomybę turinčių žmonių gerovė ir sveikata, yra užtikrinamas konfidencialumas, suteikiama galimybė gydytis neatskleidžiant asmens tapatybės. Socialiai nedrausti asmenys, gali būti gydomi taip pat nemokamai, jiems reikia susimokėti tik už pirminę gydytojo konsultaciją (15,26 eur). Atvykę ir pasikonsultavę su gydytoju, pacientai gali pasirinkti jiems tinkamiausias gydymo paslaugas, o pradėjus gydymą, sudaromas ilgalaikis sveikimo planas.

Klaipėdos filiale pacientus ir jų šeimos narius konsultuoja gydytojai, psichologai, socialiniai darbuotojai, teikiamos priklausomybės nuo opioidų farmakoterapijos paslaugos. Veikia alkoholio ir narkotikų abstinencijos gydymo stacionariniai skyriai, „Minesotos“ programa (su šeimos gydytojo siuntimu paslauga yra nemokama), kurioje gydomi nuo alkoholio, narkotinių medžiagų, azartinių lošimų priklausomi žmonės, vykdoma motyvacinė terapija ir reabilitacija bei išblaivinimo paslauga (esant nedidelio ir vidutinio laipsnio intoksikacijai alkoholiu  ir kt. psichoaktyviomis medžiagomis).

Vaikams stacionarios gydymo paslaugos nuo priklausomybių teikiamos Kauno ir Vilniaus filialuose. Klaipėdos filiale vaikai yra tik konsultuojami.

Pacientams pristačius siuntimą iš šeimos gydytojo ar gydytojo psichiatro, paslaugos, kurios yra finansuojamos iš PSDF lėšų, teikiamos nemokamai.

Mokamos paslaugos teikiamos šiais atvejais:

  •  asmuo siekia paslaugas gauti neatskleidžiant asmens tapatybės;
  • pageidauja kartoti stacionarinį gydymą dažniau nei 3 mėn., po nemokamo stacionarinio gydymo epizodo;
  • pageidauja kartoti stacionarinį gydymą dažniau nei 6 mėn., pažeidus gydymo režimą (nebaigus gydymo);
  • atvyksta be siuntimo iš pirminio ASPĮ;
  • išblaivinimo paslauga yra mokama, kai girtumas viršija 1,5 promilių alkoholio iškvepiamame ore.

Išankstinė registracija RPLC Klaipėdos filiale vykdoma tel. (8 46) 415025 darbo dienomis iki 16.00 val. Užsiregistravę pacientai priimami stacionariam gydymui darbo dienomis iki 12.00 val.

Užsiregistravę ir atvykdami gydytis dėl alkoholio priklausomybės į stacionaro skyrių:

  • atvykstant į gydymą Motyvacinės terapijos ar „Minesotos“ skyriuose, būtinas bent 10 d. susilaikymas nuo alkoholio ir kitų psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo;
  • atvykstant stacionariniam abstinencijos gydymui, būtina nevartoti alkoholio ir kitų psichoaktyviųjų medžiagų bent 1 parą.

Kviečiame nelikti abejingiems savo ar artimųjų priklausomybės ligai ir kreiptis pagalbos. Asmenys gali patys vykti į gydymo įstaigą, arba kreiptis pagalbos dėl konsultacijos, tarpininkavimo, ar motyvavimo gydytis į Šilalės Visuomenės sveikatos biurą tel. (8 449) 46765, (8 684) 53450 arba el. p sveikatos.biuras@gmail.com

 

PASLAUGŲ APRAŠYMAS:

Ambulatorinis išblaivinimas – tai iki 1 dienos trunkanti išblaivinimo paslauga, kai pacientui skiriami ir koreguojami medikamentai. Atlikęs pirminę apžiūrą, gydytojas įvertina apsvaigimą ir asmens sveikatos būklę bei galimą riziką ir skiria ambulatorinį išblaivinimą arba rekomenduoja jį atlikti stacionariai. Ambulatorinis išblaivinimas galimas esant nedidelio ir vidutinio laipsnio intoksikacijai alkoholiu (iki 1,5 promilių alkoholio iškvepiamame ore) ar kitomis psichoaktyviosiomis medžiagomis. Paslauga trunka iki 1 dienos.

Išblaivinimas stacionare – tai iki 3 dienų trunkanti išblaivinimo paslauga, kai pacientui skiriami ir gydymo eigoje koreguojami medikamentai, o paciento būklę nuolat stebi skyriaus slaugos personalas. Išblaivinimo stacionare paslauga teikiama iš anksto užsiregistravus arba, esant vietų, siūloma pacientams, atvykusiems stacionariniam alkoholinės abstinencijos gydymui, jeigu stebima lengva ar vidutinio laipsnio intoksikacija alkoholiu (nuo 1 iki 1,5 promilių alkoholio iškvepiamame ore) ar kitomis psichoaktyviosiomis medžiagomis. Atlikęs pirminę apžiūrą, gydytojas įvertina apsvaigimą ir asmens sveikatos būklę bei galimą riziką ir priima sprendimą dėl išblaivinimo paslaugos skyrimo. Paslauga pradedama skirti darbo dienomis.

Alkoholinės abstinencijos gydymas stacionare trunka iki 14 dienų. Gydytojas reguliariai skiria ir koreguoja medikamentinį gydymą, o slaugos personalas visą parą stebi pacientų sveikatos būklę.

Visapusį gydymą užtikrina specialistų vedami užsiėmimai. Centro psichologai ir socialiniai darbuotojai organizuoja grupines ir individualias konsultacijas, kurių tikslas – informuoti pacientus apie priklausomybę kaip psichikos ir elgesio sutrikimą, kalbėtis apie gydymo ir reabilitacijos galimybes, motyvuoti sveikti. Alkoholinės abstinencijos gydymas – tai pirmas žingsnis į tolimesnį sveikimą.

Motyvacinė terapija – tai gydymo programa, padedanti sveikti nuo alkoholio priklausomybės. 14 dienų trunkanti ir 50 reabilitacijos paslaugų valandų apimanti motyvacinė terapija skirta lavinti jausmų pažinimo, socialinius ir mokymosi įgūdžius, taip mažinant atkryčio tikimybę. Skyriaus specialistai atlieka pradinį ir galutinį paciento būklės vertinimą, sudaro ir su pacientu aptaria pagalbos planą. Skyriaus dienotvarkė intensyvi: kasdien vyksta psichokorekciniai, psichoedukaciniai, socialinių įgūdžių mokymo ir ugdymo, informaciniai ir kiti užsiėmimai, daug dėmesio skiriama savianalizei.

 „Minesotos“ paslauga skirta priklausomybei nuo alkoholio ir kitų psichiką veikiančių medžiagų bei azartinių lošimų gydyti. Stacionarinė „Minesota“ trunka keturias savaites, per kurias pacientai mokosi analizuoti savo jausmus, koreguoti mąstymą, stiprinti pozityvų elgesį. Gydymo metu kuriama tvirta motyvacija gyventi blaiviai, o išmoktus „Dvylikos žingsnių“ principus mokomasi pritaikyti kasdieniame gyvenime.

Medikamentinis potraukio alkoholiui ir (ar) kitoms psichoaktyviosioms medžiagoms slopinimas gali būti naudojamas kaip pagalbinė priemonė atkryčio prevencijai. Pacientui pageidaujant, gydytojas, įvertinęs indikacijas ir kontraindikacijas parenka medikamentą ir suteikia informaciją apie jo veikimą. Medikamentus pats pacientas įsigyja vaistinėje pagal receptą. Kartu su pacientu, gydytojas sudaro palaikomojo gydymo planą ir numato profilaktinių vizitų grafiką būklės stebėjimui, palaikomosios medikamento dozės koregavimui, medikamento išrašymui.

Close Menu
Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą