MOKYMAI „MOKYKLŲ DARBUOTOJŲ KOMPETENCIJOS PSICHIKOS SVEIKATOS SRITYJE DIDINIMAS“

MOKYMAI „MOKYKLŲ DARBUOTOJŲ KOMPETENCIJOS PSICHIKOS SVEIKATOS SRITYJE DIDINIMAS“

Šilalės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras vykdo mokymus „Mokyklų darbuotojų kompetencijos psichikos sveikatos srityje didinimas“. Mokymai vyko š. m. sausio 3 d., Šilalės r. Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijoje. Sekantys mokymai vyks š. m. sausio 4 d. per zoom platformą.
Mokymų tikslas – didinti mokyklų darbuotojų žinias apie vaikų ir paauglių psichikos sveikatą ir stiprinti jų gebėjimus praktiškai pritaikyti žinias ir nuostatas apie psichikos sveikatą, reikalingas spręsti sudėtingas kompleksines situacijas, kylančias dirbant su vaikais ar paaugliais.
Mokymus vykdo Biuro suformuota specialistų komanda, kurią sudaro 2 specialistai: psichologas (Dovilė Navikienė) ir socialinis pedagogas (Reda Kairienė).

Bendra mokymų trukmė – 40 valandų. Iš jų 8 valandos yra skirtos nuotoliniams mokymams, o likusios 32 valandos – kontaktiniam darbui su darbuotojais, dalyvaujančiais mokymuose. Mokymai vykdomi 3–8 mėnesius rengiant mokymų užsiėmimus darbuotojams ne rečiau kaip vieną kartą per mėnesį. Vieno mokymų užsiėmimo trukmė – ne mažiau kaip 2 valandos.

Komanda pirmojo mokymų užsiėmimo su grupe metu aptaria aktualias mokyklai problemas, susijusias su vaikų psichikos sveikata, į kurias atsižvelgdama komanda kartu su grupe sudaro preliminarų tolesnių mokymų planą. Plane nurodomos grupei aktualios problemos, kurios bus nagrinėjamos konsultacijų metu. Pirmojo susitikimo su grupe metu komanda pristato grupei nuotolinius mokymus, prieinamus www.pagalbasau.lt svetainėje, skirtus raštingumui psichikos sveikatos srityje didinti, psichikos sveikatos rizikos veiksniams atpažinti, tinkamai reaguoti ir suteikti paramą. Susitariama, per kiek laiko grupės nariai įsipareigoja baigti mokymus ir įgyti kvalifikacijos pažymėjimus, kurie suteikiami kiekvienam grupės nariui pabaigus mokymus. Kiti mokymų užsiėmimai gali būti organizuojami tik tada, kai grupė pabaigia mokymus.
Atlikta pirmosios problemos atvejo analizė, rekomendacijų parengimas, vyko diskusija su grupės nariais.

Tai yra tęstiniai mokymai, viso numatyti 7 susitikimai ugdymo įstaigoje.

Visuomenės sveikatos specialistė,
vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą
Vilma Navardauskienė

Close Menu
Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą