FIZINIO AKTYVUMO SVARBA SVEIKATAI

FIZINIO AKTYVUMO SVARBA SVEIKATAI

Lapkričio 21 dieną Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos priešmokyklinės grupės vaikai ir 1-4 klasių mokiniai buvo pakviesti į projektinę veiklą  ,,Fizinio aktyvumo svarba – sveikatai“. Šio projekto vadovė pradinių klasių mokytoja A. Višinskienė.

 Vaikai kartu su Šokio mokytoja D. Kononoviene ir šokių būrelio mergaitėmis pagal muzikinius kūrinius , atliko įvairius mankštos elementus, žaidė įvairius judrius žaidimus,  kas suteikė  visiems gerų emocijų, vaikai tapo žvalesni, energingi ir pasisėmė geros nuotaikos visai likusiai dienai.

„Fizinis aktyvumas − tai griaučių raumenų sukelti judesiai, kuriuos darant energijos suvartojimas yra didesnis negu ramybės būsenoje,  kiekvieną dieną yra tiesiog paprasčiausias malonus ir saugus užsiėmimas. Visoms amžiaus grupėms be išimties (vaikams, paaugliams ir suaugusiesiems) fizinis aktyvumas yra fiziologiškai būtinas.

Šiuolaikinėje visuomenėje pasyvus gyvenimo būdas masiškai išplito ir vaikų tarpe. Ilgas sėdėjimas pamokose (mokykloje vidutiniškai praleidžiama nuo 5 iki 7 valandų), mažas fizinio aktyvumo lygis pertraukų metu, įvairių papildomų sporto būrelių nelankymas, ilgas (ilgiau nei 2–3 valandas kasdien) televizoriaus žiūrėjimas (sėdint ar gulint), ilgas sėdėjimas prie kompiuterio (pavyzdžiui, naršymas internete, žaidimai, komunikacinių programų naudojimas), nuolatinis naudojimasis visomis motorizuotomis transporto priemonėmis (nesvarbu, visuomeninėmis, šeimos ar asmeninėmis), pamokų ruošimas namuose, mokykloje ar pas draugus ir panašiai.

Didindami savo fizinį aktyvumą vaikai ir paaugliai turėtų lygiagrečiai trumpinti laiką, kai jie yra fiziškai pasyvūs (televizorius, kompiuteris, intelektiniai žaidimai ir kt.). Nerekomenduojama sėdėti ilgiau 3 valandas per dieną (turima omenyje namuose), nes mokykloje jau išsėdima apie 4–6 valandas!

Vaikų poreikis judėti yra didžiulis, o šių dienų kasdienybėje jis dar aktualesnis. Suaugusiam žmogui tam, kad palaikytų savo kūno fizinį pajėgumą ir sveikatą, pakanka 2–3 kartų po 45-60 min intensyvaus fizinio krūvio per savaitę. Vaikui  kasdien reikia 2–3 val. aktyvaus judėjimo tam, kad būtų užtikrintas sėkmingas viso kūno ir jo funkcijų vystymasis. Daug judėdamas vaikas įgyja patirtį, rizikuodamas vaikas išbando savo kūną ir sužino jo galimybes, įveikdamas kliūtis vaikas kuria pasitikėjimą savimi.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje:

Nijolė Klapatauskienė

Close Menu
Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą