Birželio 29 d. – liepos 3 d. buvo organizuojama dieninė vaikų ir jaunimo stovykla skirta 12-18 m. amžiaus vaikams ir jaunimui. Stovykloje dalyvavo 45 Šilalės rajono mokiniai. Stovyklos metu buvo gvildenamos draugystės, meilės, lytiškumo, savo kūno priėmimo, pokyčių paauglystėje ir kitos tokiam amžiaus tarpsniui svarbios temos. Vaikai buvo mokomi dėmesio valdymo, kuris labai svarbus geresniam mokymuisi, asmenybės ugdymui, streso valdymo technikų. Taip pat buvo mokomasi sąmoningo valgymo, aiškinamasi kodėl jis svarbus. Vaikai per užsiėmimus, pokalbius, veiklas galėjo geriau pažinti patys save, susipažinti su kitais, tapti drąsesniais.
Pirmoji stovyklos diena prasidėjo susipažinimo užsiėmimais, komforto ribų peržengimo patyrimais. Vaikai susipažino ne tik vieni su kitais, bet ir su stovyklos vadovais, kuriems kiekvienas uždavė norimą klausimą. Po pietų vyko patyriminiai užsiėmimai bei refleksijos ir dienos aptarimas.
Antroji diena prasidėjo sąmoningumo ir dėmesio valdymo užsiėmimais, bendravimo psichologijos mokymais, žaidimais ir pratimais. Po sočių pietų sekė paskaita apie pyktį, liūdesį ir kitas emocijas ir kaip jas išgyventi.
Trečioji diena prasidėjo nuo įsimintino ir pilno išbandymų žygio. Žygiui nesukliudė net pliaupiantis lietus. Žygio metu vaikai stiprino draugystę, bandė įveikti iškilusius išbandymus, mokėsi lyderystės, pasitikėti vienas kitu bei savo atrasti savo stipriąsias puses.
Ketvirtąją ir penktąją dieną tęsėsi įvairūs užsiėmimai, vaikai mokėsi socialinės drąsos, baimių įveikimo būdų, streso ir savireguliacijos instrumentų įvaldymo, vyko savigynos treniruotė, paskaita apie patyčias, draugystės svarbą. Kiekvienos dienos pabaigoje vykdavo refleksijos ir dienos aptarimas.
Kiekvieną rytą visi norintys galėdavo sudalyvauti mankštose ir žvaliai pradėti dieną miesto stadione.
Šioje stovykloje vadovų ir vaikų bendravimas buvo grįstas pasitikėjimu ir pagarba, sukuriant erdvę, kur visi dalyvaujantys galėtų kokybiškai leisti laiką kartu, klausti ir gauti atsakymus į visus rūpimus klausimus, nes kiekvienas vaikas ir kiekvienas jo klausimas yra svarbus. Tikime, kad kiekvienas stovyklos dalyvis pasiėmė iš stovyklos veikų tai, ko jam reikėjo ir trūko.
Stovykloje su vaikais dirbo 5 lektoriai, turintys ilgametės vaikų stovyklų organizavimo patirties:
Vaidas Arvasevičius, stovyklos vadovas, lektorius konsultantas, mokymo programų šeimos, poros, tėvų ir vaikų santykių, auklėjimo, pozityviosios tėvystės temomis autorius, turintis ilgametę mokymų patirtį, baigęs mokymus psichologinio konsultavimo ir psichologinės terapijos srityje, Kognityvinės ir elgesio terapijos praktikas, licencijuotas kovos menų treneris;
Deividas Bubnelis, kūno kultūros ir sporto treneris, irkluotojas, sveikatingumo lektorius, patirtinių Whatansu stovyklų ir žygių vadovas;
Jurga Vidugirienė, VšĮ „Bundam” Whatansu komandos vadovė, 4-ių vaikų mama, darbo su itin aukšto intelekto vaikais ekspertė, turinti ilgametę patirtį organizuojant bei įgyvendinant išskirtines ugdomąsias stovyklas vaikams ir jaunimui su holistine, edukacine, socialinius ir emocinius įgūdžius lavinančia programa, rengiant įvairias metodikas, diegiant inovacijas neformaliojo ugdymo srityje.
Rūta Vaitiekutė, neformaliojo ugdymo specialistė, jaunimo programų vadovė, Whatansu patirtinių mokymų ir jaunimo stovyklų vadovė, akredituota tarptautinės programos „Forest School“ trečio lygio trenerė/praktikė.
Artiom Rybakov, profesionalus teatro ir kito aktorius ir režisierius.
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą
Akvilė Petkienė