Šilalės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras įgyvendina projektą „Prevencinių priemonių, stiprinančių visuomenės sveikatą bei psichologinę gerovę ir atsparumą, stiprinimas Šilalės rajono savivaldybėje” Nr. 27-506-P-0001 sutartis.
Projekto tikslas – padidinti Šilalės rajono savivaldybės tikslinių grupių asmenų sveikatos raštingumo lygį bei suformuoti sveikatai palankios elgsenos pokyčius.
Š. m. vasario 18 dieną startavęs projektas jau pagavo pagreitį, liko paskutiniai du susitikimai balandžio 8 ir 15 dienomis. Užsiėmimai vyksta Šilalės krašto neįgaliųjų sąjungoje, Šilalės r. socialinių paslaugų namų Šiauduvos savarankiško gyvenimo namuose, UAB LTP Texdan ir Šilalėje, miesto gyventojams.
Tikslinė grupė – širdies ir kraujagyslių ligų riziką patiriantys asmenys.
Mindfulness (liet. „dėmesingumas“ arba „sąmoningumas“) yra psichologinė praktika, kuri remiasi sąmoningu ir nenukrypstančiu dėmesiu į dabartinę akimirką. Tai įgūdžių rinkinys, leidžiantis atkreipti dėmesį į savo mintis, jausmus, kūno pojūčius ir aplinką be vertinimo ar kritikos. Pagrindinis tikslas yra priimti viską, kas vyksta, tokiu būdu sumažinant stresą, nerimą ir padedant pasiekti emocinę pusiausvyrą.
Mindfulness praktikoje dažnai naudojami įvairūs metodai, tokie kaip:
- Dėmesio sutelkimas į kvėpavimą – koncentracija į kvėpavimo procesą padeda nuraminti protą ir sugrąžina dėmesį į dabartinę akimirką.
- Kūno skanavimas – atidžiai stebint fizinius pojūčius visame kūne.
- Jausmų ir minčių stebėjimas – pastebėti, kokie jausmai ar mintys kyla, tačiau nesileisti į juos įsitraukti.
- Meditacijos pratimai – praktikos, skirtos gilinti dėmesingumą ir sąmoningumą.
Mindfulness padeda žmonėms išmokti geriau suprasti ir valdyti savo reakcijas į stresą, nerimą ar emocines krizines situacijas. Tai labai veiksminga technika psichologinei gerovei ir atsparumui stiprinti, o taip pat turi naudos ir fizinei sveikatai, ypač širdies ir kraujagyslių ligų riziką patiriantiems asmenims.
Ši praktika, kaip matyti, yra labai tinkama projekte, nes ji padeda pagerinti emocinę savijautą ir sumažinti streso lygį, kas, savo ruožtu, turi teigiamą poveikį širdies bei kraujagyslių sveikatai.
Vilma Navardauskienė, visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą