MOKYMAI „KAIP ATSIPALAIDUOTI PO ĮTEMPTOS DARBO DIENOS?“

MOKYMAI „KAIP ATSIPALAIDUOTI PO ĮTEMPTOS DARBO DIENOS?“

Š. m. balandžio 24 d., Šilalės visuomenės sveikatos biure vyko mokymai Šilalės rajono socialinių paslaugų namų darbuotojams. Profesinio ir asmeninio gyvenimo pusiausvyros optimizavimas, siekiant adekvačios psichologinės savijautos darbe ir namie. Tikslas – didžiuotis savimi. Mokymus vedė psichologė Daiva Grikšienė.
Mokymų metu buvo siekiama:
• „nesinešti“ (mintyse) darbo į namus, netęsti namuose darbinių užduočių, neplanuoti rytdienos darbų.
• „sutaupyti“ laisvalaikiui ir poilsiui skirto laiko.
• „Išgyventi“ poilsiui skirtą laiką.
• patirti psichologinį stabilumą, valdyti mintis, „išjungti“ skubos mechanizmą,- daugiau laiko sau.
Pasitaiko, kad sugrįžus namo po varginančios ir įtemptos darbo dienos, dar ilgą laiką sunku atitrūkti nuo slegiančių rūpesčių, atsipalaiduoti, nusiteikti ir kūnu ir dvasia laisvam vakarui. Norisi kuo greičiau atitolinti darbo problemas ir likusią vakaro dalį jaustis smagiam, žvaliam, bendrauti su šeima, nueiti į svečius ar į renginį.
Didžiąją dienos dalį mes kasdien praleidžiame apdorodami begalę informacijos ir priimdami krūvą mažesnių ar didesnių sprendimų. Naujos užduotys ir tikslai darbe, buities rūpesčiai, poreikis socializuotis, tuo pat metu bent akies krašteliu žvilgtelint ir į ateities planus. Mūsų smegenys nuolat dirba. Jei pasiseka, stresą, nuovargį, įtampą, sunkumą susikoncentruoti ir atlikti paprastus, kasdienius darbus imame jausti tokiam maratonui jau einant į pabaigą, tačiau ne retas šią pervargimo simptomų puokštę ima jausti kur kas anksčiau. Į priekį stumia tik mintis, jog viskam pasibaigus, pagaliau bus galima kokybiškai pailsėti, tačiau tokiais gyvenimo tarpsniais poilsio momentai neturėtų būti tik dovanos sau kažką pabaigus ar pasiekus. Poilsis turėtų tapti lygiavertė visos kasdienės rutinos dalis, ne tik privilegija atostogų ar laisvadienių metu.
Atitrūkti nuo visko ir leisti sau „persikrauti“ ne tik gerai, bet ir absoliučiai būtina norint sumažinti stresą, susigrąžinti motyvaciją, pagerinti produktyvumą ir sprendimų priėmimo procesą, galiausiai, į viską pažiūrėti naujomis akimis. Tad kaip tai padaryti, kokius veiksmus atlikti ir kaip atsipalaiduoti po įtemptos darbo dienos buvo aptarta šių mokymų metu.

Visuomenės sveikatos specialistė,
vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą
Vilma Navardauskienė

Close Menu
Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą