ŠIAUDUVOJE TĘSIASI EMOCINĖS PARAMOS TEIKIMO UŽSIĖMIMAI „PSICHOLOGINĖS GEROVĖS IR PSICHIKOS SVEIKATOS STIPRINIMAS“

ŠIAUDUVOJE TĘSIASI EMOCINĖS PARAMOS TEIKIMO UŽSIĖMIMAI „PSICHOLOGINĖS GEROVĖS IR PSICHIKOS SVEIKATOS STIPRINIMAS“

Š. m. vasario 24 d., Šiauduvos savarankiško gyvenimo namuose vyko emocinės paramos teikimo užsiėmimai grupėms. Užsiėmimą vedė Telšių krizių centro direktorė, psichologė Vanda Benaitienė. Pagrindinis užsiėmimų tikslas – stiprinti psichologinę (emocinę) sveikatą. Užsiėmimuose dalyvavo savarankiško gyvenimo namų gyventojai.
Pasaulio sveikatos organizacija teigia, kad vienas iš keturių žmonių bent kartą per savo gyvenimą patiria psichikos sveikatos sutrikimų, kurie nebūtinai diagnozuojami. Jeigu žmogus netenka pajamų, patiria artimojo netektį, skyrybas, ilgalaikį pervargimą, nuolatinius nesutarimus ar konfliktus, jeigu nesiseka artimi santykiai, vaikai ar tėvai atsiduria sunkios ligos patale – visa tai ir dar daugiau situacijų gali sukelti psichikos sveikatos sunkumų ar sutrikimų. Ir tai gali nutikti kiekvienam.
Kaip pasirūpinti Emocine sveikata?
Kokybiškas miegas yra svarbiausia dalis, be jo nepadės nei teisinga mityba, nei sportas.
Taisyklinga mityba – kiekvienam sava, svarbiausia įvairi, papildanti organizmą vitaminais, mineralais ir mikroelementais, gerti pakankamai vandens.
Tinkama fizinė veikla – rinktis pagal pomėgius ir galimybes; tuo metu kai visai nebėra jėgų būtinas bent masažas, sąnarių mankšta, plaukiojimas vandenyje, vaikščiojimas gamtoje.
Ryšys su artimaisiais kuria abipusio palaikymo, bendrystės, prasmės jausmą ir suteikia galimybę dalintis savo jausmais, nesvarbu kokie jie tuo metu yra. Svarbu juos mokėti ir galėti išreikšti. Vienodai svarbu tiek paprašyti pagalbos pačiam, tiek suteikti pagalbą kitam.
Proto nuraminimo technikos – bent viena minutė TYLOS per dieną padeda išlaisvinti kūną nuo įtampos; gamtos garsų klausimas; kažkam tai gali būti malda.
Malonumai – hobiai, bet kas, kas jus įkvepia. Vienu iš malonumų pasimėgavo ir užsiėmimo dalyviai, pasivaišino pyragėliu ir paskanavo savo pačių gaminta moliūgų sriuba.
Rūpinkitės savimi ir būkite sveiki!

Nuotraukos – socialinės darbuotojos Dženetos Lukošienės.

Visuomenės sveikatos specialistė,
vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą
Vilma Navardauskienė

Close Menu
Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą