PRAKTIKINIAI BURNOS HIGIENOS MOKYMAI

PRAKTIKINIAI BURNOS HIGIENOS MOKYMAI

Vasario1-22dienomis Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos Obelyno daugiafuncinio centro ir Upynos skyriaus vaikams  vyko praktikiniai burnos higienos mokymai. Šiose mokymuose dalyvavo visi šiose ugdymo skyriuose esantys vaikai.

Pamokos metu jiems buvo priminta apie taisyklingą dantų priežiūrą, kokios būna burnos higienos priemonės, kokia yra dantų  forma ir jų paskirtis, aptarta su vaikais ,koks maistas kenkia dantims, ko daugiau reikėtų valgyti, kad dantukai būtų sveiki .Taip pat paaiškinta kodėl skauda dantukai. Burnoje esančios bakterijos mėgsta cukrų ir skaido jį, sudarydamos rūgštis, kurios mažina dantų emalyje kalcio bei fosforo santykį, suardo jį, dėl ko susidaro palankios sąlygos dantų ėduonies vystymuisi. Ypač pavojinga, kai rūgštys kaupiasi ant danties paviršiaus po apnašomis, sužinojo kokie turi būti dantų šepetėliai ir kad  dantų šepetėlį keisti kas 2–3 mėnesius ir reguliariai lankytis pas odontologą.. Specialistė papasakojo, kad  valyti reikia ne tik dantukus,  bet ir liežuvį ir kaip naudotis dantų siūlu. Dantukais negalima kramtyti kietų daiktų, riešutų, nenaudoti kietų šepetėlių.

Pamokėlių pabaigoje,   vaikai pasitikrino įgytas žinias apie burnos higieną.

Kad vaikai galėtų plačiai šypsotis ir džiaugtis sveikais dantimis, tinkama jų priežiūra turi tapti kasdieniniu įpročiu.

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje:

Nijolė Klapatauskienė

Užsiėmimo metu naudotos priemonės įsigytos ir sveikatos kabinetas suremontuotas pagal projektą Nr. LT03-2-SAM-K01-013 „Sveikatos paslaugų gerinimas Pakruojo ir Šilalės rajonų savivaldybių ugdymo įstaigose”, įgyvendintą pagal 2014–2021 metų Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programą „Sveikata“.

Close Menu
Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą