RAGINAME VYRUS PASITIKRINTI DĖL PROSTATOS VĖŽIO!!!

vyru-sveikataVisi puikiai žinome, kad moterys dažniau nei vyrai rūpinasi savo sveikata, kalba apie ją ir kreipiasi š gydytojus. O vyrai dažnai į savo būklę neretai numoja ranka ir į gydytojus kreipiasi dažniausiai tik priversti ir atlydėti savo žmonų. Rugsėjo 15-ąją yra minima Pasaulinė kovos su prostatos vėžiu diena, todėl būtent dabar ir kreipiamės į vyrus ir raginame juos susirūpinti savo sveikata ir pasinaudoti galimybe nemokamai išsitirti išsitirti dėl prostatos vėžio. Prostata yra priešinė liauka, atliekanti daug įvairių fiziologinių funkcijų. Nuo jos labai priklauso bendra vyro sveikata ir gyvenimo kokybė. Šiandien nesudėtingas kraujo tyrimas leidžia anksti įtarti prostatos patologiją ir laiku pradėti gydyti.

Priešinės liaukos vėžys – tai dažniausia Lietuvos vyrų onkologinė liga. Kasmet sergamumas ja padidėja apie 10-15 procentų. Nuo 2003-ųjų priešinės liaukos vėžys tapo pagrindine Lietuvos vyrų onkologine liga. Prostatos vėžiu paprastai serga vyresni nei 60 metų vyrai (90 proc. pacientų). Pastaraisiais metais sergančiųjų šia liga amžius “jaunėja” – ji vis dažniau nustatoma jaunesniems nei 55 metų vyrams. Anksti diagnozuojant ligą ir efektyviai gydant, apie 70-80 proc. pacientų išgyvena 10 ir daugiau metų. Nuo 2006 m. (programa buvo patvirtinta 2005-ųjų gruodį) pagal šią programą pasitikrino daugiau nei 511 tūkst. vyrų. Daugiau kaip 95 proc. visų priešinės liaukos specifinio antigeno (PSA) koncentracijos kraujyje tyrimu nustatomo šios liaukos vėžio atvejų sudaro ankstyvųjų stadijų liga – ją galima sėkmingai išgydyti.

Priešinės liaukos (prostatos) vėžio prevencijos programa yra skirta 50-75 metų vyrams bei vyrams, kurių tėvai ar broliai yra sirgę priešinės liaukos (prostatos) vėžiu. Pagal programą atliekami tyrimai – kartą per dvejus metus. Jei nustatytas PSA kiekis viršija normą, šeimos gydytojas išduoda siuntimą konsultuotis pas urologą, o šis prireikus atlieka tam tikrą tyrimą – priešinės liaukos biopsiją. Padidėjęs PSA kiekis leidžia tik iš anksto nuspėti priešinės liaukos vėžį, o jos biopsija yra vienintelis būdas objektyviai patvirtinti arba paneigti šios ligos diagnozę.

Close Menu
Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą