PROJEKTAS “FAST HEROJAI”

PROJEKTAS “FAST HEROJAI”

Lapkričio 9 dieną Šilalės rajono Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos 3 kl. mokiniai įsijungė į Šilalės r. sav. sveikatos biuro inicijuotą tarptautinį projektą „FAST herojai“. Projektas gimnazijoje vyko nuo lapkričio 9 dienos iki gruodžio 7 dienos, truko 5 savaites, po 1 val. per savaitę.

Šis projektas, skirtas didinti sąmoningumą apie insulto požymius ir pagalbą jam ištikus. Tai žaisminga mokymo priemonė, kuomet mokant vaikus svarbiausių insulto simptomų ir to, ką reikia daryti jiems pasireiškus, bei pavedant jiems „misiją“ perduoti šias žinias savo šeimoms.

Ugdymo procese vaikams draugiją palaikė trys Senjorai Herojai – Tomo seneliai . Kiekvienas superherojus  padėjo vaikams išmokti tam tikrą insulto požymį .Užsiėmimų metu, vaikai susipažino su blogiuku Krešuliu , vaikai  tapę superherojais , prisiekė su juo kovoti. Pamokėlių metu, vaikai  atliko įvairias  užduotis specialiai pamokoms skirtuose pratybų sąsiuviniuose, sudėjo piešinius , laiškus į specialiai paruoštus vokus ir  juos įteikė seneliams bei parsinešė plakatus su programos herojais ir pasikabino juos, kad visai šeimai primintų tai, kas svarbiausia – atpažinti insultą ir skubiai kviesti greitąją pagalbą.

Dalyvaudami programoje vaikai išmoko įsiminti 3 svarbiausius insulto požymius susiedami juos su pagalbos numeriu 112. Veikla buvo kupina naujų žinių ir teigiamų emocijų.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, vienas iš keturių žmonių rizikuoja patirti insultą. Trečdalis insulto ištiktų pacientų liks neįgalūs visam gyvenimui. „FAST herojai 112“ yra tarptautinis projektas, didinantis visuomenės žinias apie insulto simptomus ir tokiu būdu siekiantis, kad kuo daugiau vaikų galėtų džiaugtis kokybišku laiku su savo seneliais. Šią Pasaulio insulto organizacijos remiamą mokymo programą sukūrė Makedonijos universiteto  Švietimo ir socialinių mokslų fakultetas kartu su Iniciatyva „Angels“.

Parengė: Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje:

Nijolė Klapatauskienė

Close Menu
Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą