Balandžio 16 d., Šilalėje svečiavosi LIDIJA LAURINČIUKIENĖ – lektorė, švietimo ir verslo konsultantė, praktikė, žurnalistė.
Dieną lektorė pradėjo Žadeikiuose, kur skaitė pskaitą „Padėk sau – padėsi kitam“. Gaila, jog susirinko negausus būrys žmonių, nes kaip pati lektorė minėjo „išėjo žmonės kalnus giedoti“. Bet tie kurie atvyko, gavo tikrą pozityvo užtaisą. Buvo aptariama psichologinės savipagalbos ir pagalbos kitiems būdai. Anot Lidijos Laurinčiukienės, į viską gyvenime reikia žiūrėti truputį su vaikiškumu ir daryti dalykus su humoru, tada pusė problemų išsispręs savaime.
Vakare vyko paskaita Šilalės visuomenės sveikatos biure, į kurią susirinko pilna salė, daugiau nei 70 dalyvių. Paskaitos tema „Gyvenimo vadyba pagal Mikę Pūkuotuką“. Šio susitikimo šūkis: sveikas gyvenimo būdas, pozityvus mąstymas, žvalus rytas, rezultatyvus vakaras, nuolatinis darbas su savimi ir „savęs auginimas“.
Paskaitos metu buvo aptariamos Mikės Pūkuotuko bei pozityvaus mąstymo sąsajos.
Jūs vis kažko laukiate, skubate konservuoti, šluostyti dulkes rytą ir vakarą, vietoje to, kad suteiktumėte sau laisvę daryti malonius dalykus? Jūs pakliuvote į nepasitenkinimo ir neigimo spąstus. Tad praverstų į pasaulį pažvelgti Mikės Pūkuotuko akimis, teigė lektorė.
Į negatyvo liūną nugrimzti labai lengva, nes kiekvieną ištinka nesėkmių akimirkos, apima nuovargis, neigiamos naujienos. Todėl su savimi reikia nuolat dirbti ir stengtis gyventi be išankstinių įsitikinimų ir savęs apribojimų.
Draugė, apėjusi trijų kambarių butą, pareiškia: „Kaip jums gerai, turite tik šešis langus! O mes – daugiau kaip 40! Namie – 18, sode, kaime dar kiek… Ką man daryti?“ Stop – sako L. Laurinčiukienė: „Geriau valydama langą padėkokite Dievui, kad galite pro jį, tokį švarų, žvelgti į pasaulį. O jei rimtai – turbūt draugė visą vakarą norėjo pasididžiuoti, kad ji septynis kartus turtingesnė, nes turi tiek kartų daugiau langų nei jūs!“
„Štai situacija: vos parėjusi namo bičiulė puola šluostyti dulkių, jos jai kelia stresą. Aš pareinu namo, žiūriu, guli dulkės, ir pati šalia prigulu. Kolektyviškai. Ji valo valo, ir nuvargusi eina miegoti. Aš paguliu, pailsiu, tada dulkes nušluostau kur kas greičiau, ir jaučiuosi gerai“, – vaizdingai žmonių užsibrėžtas ribas arba savanoriškai pasirinktą kelią į nepasitenkinimą iliustruoja L. Laurinčiukienė.
Pozityvaus mąstymo poveikis pasak L. Laurinčiukienės, puikus metodas yra pradėti dieną su šypsena pažvelgus į veidrodį. Ne tik šiaip nusišypsoti, – net nusišiepti iki ausų ir padaryti grimasų. Taip aktyvinama kraujotaka, smegenis pasiekia daugiau deguonies ir gaminasi laimės hormonai endorfinai. Teigiamas požiūris padeda siekti neįtikėtinų rezultatų.
Vertingos Mikės Pūkuotuko mintys
Anot L. Laurinčiukienės, į viską gyvenime reikia žiūrėti truputį su vaikiškumu ir daryti dalykus su humoru, nes pozityvus mąstymas gelbsti, skatina kūrybingumą. Labai praverstų kiekvienam vadovautis žaismingai, bet kartu ir išmintingai kalbančio meškiuko, A. A. Milno knygos veikėjo Mikės Pūkuotuko mintimis: „Kai neturi ką veikti, veikti vis tiek ką nors reikia“. Bendravimas, draugystė yra palaikantys ir skatinantys gyventi dalykai.
Lektorė priminė, kad nuo 30 metų žmogaus smegenyse miršta po vieną procentą neuronų per metus. Jeigu smegenims neleidžiame snausti – užsiimame įdomia veikla, kūryba, mokomės naujų dalykų, nepaisant amžiaus smegenyse ima kurtis naujos neuronų jungtys – sinapsės, sakė L. Laurinčiukienė. Tad nereikia savęs dėl amžiaus „nurašyti“.
Ir pabaigai Mikė Pūkuotukas sako: „Mano mylimiausia diena – praleista su tavimi. Tad šiandien – nauja mylimiausia diena! Jeigu kada nors ateis tokia diena, kai mes nebegalėsime būti drauge, palik mane savo širdyje. Ten aš būsiu visada.“
Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą