MOKYMAI „STRESO ĮVEIKOS STRATEGIJOS. NERIMO MAŽINIMO PREVENCIJA“ KVĖDARNOS PARAPIJOS SENELIŲ GLOBOS NAMUOSE

MOKYMAI „STRESO ĮVEIKOS STRATEGIJOS. NERIMO MAŽINIMO PREVENCIJA“ KVĖDARNOS PARAPIJOS SENELIŲ GLOBOS NAMUOSE

Š. m. gegužės 16 d., Šilalės visuomenės sveikatos biuras organizavo mokymus tema „Streso įveikos strategijos. Nerimo mažinimo prevencija“. Mokymus vedė medicinos psichologė Dovilė Navikienė. Mokymuose dalyvavo Kvėdarnos parapijos senelių globos namų darbuotojai, kurių susirinko 19.
Mokymų tikslas – suteikti žinių apie streso kilmę, psichologinį streso mechanizmą, streso suvaldymo procesus ir sau priimtinų metodikų pasirinkimą bei jų praktinį patyrimą.
Mokymų metu buvo siekiama:
• suteikti žinių apie streso kilmę ir veikimo mechanizmą.
• išsiaiškinti, kaip reaguoja kūnas ir psichika esant įtampos situacijoms.
• suteikti žinių apie streso ir nerimo suvaldymo procesus.
• perteikti įvairias streso ir nerimo mažinimo metodikas bei praktiškai jas išbandyti.
Žmogaus kūnas pritaikytas patirti stresą ir į jį reaguoti. Stresas gali būti pozityvus, laikantis mus budriais, motyvuotais ir pasiruošusiais išvengti pavojaus. Stresas tampa neigiamu, kai žmogus be atokvėpio ir atsipalaidavimo patiria iššūkius. Tokiu būdu žmogus tampa pervargęs ir gyvena įtampoje.
Patiriamo streso problemos ir jų įtaka sveikatai yra itin svarbios siekiant pagerinti gyvenimo kokybę ir išvengti sunkių sveikatos sutrikimų. Tad būkime budrūs, atpažinkime stresą ir jį keliančius veiksmus. Ne veltui yra sakoma, jog norint kokybiškai dirbti yra būtinas ir kokybiškas poilsis.
Mokymai įgyvendinami vykdant LR SAM Psichologinės gerovės ir psichikos sveikatos stiprinimo paslaugų teikimo tvarkos aprašą.

Visuomenės sveikatos specialistė,
vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą
Vilma Navardauskienė

Close Menu
Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą