Įvyko paskaita „Nugaros ir sąnarių skausmai bei jų profilaktika“

Sausio 22 d., Žadeikių bendruomenės salėje susirinko apie 40 asmenų paklausyti paskaitos „Nugaros ir sąnarių skausmai bei jų profilaktika“, kurią  organizavo Visuomenės sveikatos biuras kartu su savivaldybės tarybos nare K. Dambrauskiene. Susitikimo metu, Visuomenės sveikatos biuro direktorė Loreta Petkuvienė pakvietė bendruomenės narius ir toliau dalyvauti Visuomenės sveikatos biuro renginiuose.

Lektorė, kineziterapeutė Gintarė Pranaitienė teigė, kad į žmogaus kūną reikia žiūrėti kaip į visą visumą, o ne kaip  į atskirą organą ar kūno dalį. Pvz.,  jei svaigsta galva, šokinėja kraujospūdis, sutrikusi pusiausvyra, šie požymiai dažnai gali būti susiję su kaklo ar pečių juostos raumenų spazmais. Esant stresinei situacijai, dažniausiai tuo metu niekas neskauda, tik praėjus keletui savaičių ar net mėnesiui, prasideda nugaros ar sąnarių skausmai.  Kiekvienam žmogui,  virš 35 metų amžiaus, prasideda senėjimo pokyčiai: sąnariai pradeda kalkėti, praranda paslankumą, pradėjus slanksteliams krypti, atsiranda ataugos ir tai yra normali organizmo reakcija. Lektorė teigė, kad reikia vengti tokių specialistų, kurie sako čiuopiantys druskas ar „nulaužiantys“ ataugas. Jos teigimu, neįmanoma masažuojant apčiuopti nei ataugų, nei druskų (druskas galima pamatyti tik rentgeno nuotraukoje, o ataugas – atliekant dar išsamesnius tyrimus). Dažnai stuburo skausmas yra netaisyklingos laikysenos vaikystėje pasekmė. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad fizinis krūvis, ne tik tinkamiausia raumenų ir sąnarių skausmo, bet ir senatvinės demencijos profilaktika. Po paskaitos vyko diskusijos prie kavos puodelio, bendruomenės nariai dėkojo lektorei už informatyvią paskaitą.

Tos pačios dienos popietę į Biržų lauko laisvalaikio salę rinkosi žmonės paklausyti paskaitos apie nugaros bei sąnarių skausmus ir jų profilaktiką. Paskaitą organizavo Visuomenės sveikatos biuras kartu su bendruomenės pirmininke Virginija Gedviliene. Lektorė, kineziterapeutė Gintarė Pranaitienė, šioje srityje dirbanti 17 metų,  ne tik  gydo nugaros skausmus pratimų ir masažo pagalba, bet ir organizuoja seminarus bei mokymus masažuotojams bei kineziterapeutams.  Susitikimo metu lektorė pasakojo kaip sustiprinti raumenis, mažinti raumenų įtampą bei atpažinti skausmo priežastis. Specialistės teigimu, raumenų skausmą gali sąlygoti  net miokardo infarktas ar kitų vidaus organų susirgimai. Pvz., dešinės pusės kaklo ir pečių juostos skausmų priežastimi gali būti kepenų ar tulžies pūslės sutrikimai;  kairės pusės kaklo  ir pečių juostos raumenų skausmas, plintantis į  kairįįj žąstą, gali būti miokardo infarkto požymis. Todėl, norint gydyti raumenų ar sąnarių skausmą, reikia išsiaiškinti jo priežastis. Mankšta, fiziniai pratimai yra geriausia skausmo profilaktika. Dažnai gydytojai pateikia visiems pacientams tą patį lankstinuką su pratimais stuburui. Svarbu žinoti, kad pratimus reikia parinkti kiekvienam individualiai ir kad būtų teigiamas poveikis, būtina juos teisingai atlikti. Specialistės teigimu, pratimai turi būti atliekami ne ilgiau kaip mėnesį, nes organizmas prie jų pripranta ir jie nebeturi norimo poveikio. Be to, svarbu pratimus atlikti lėtai, tempimą atliekant apie 30-40 s. Pasak lektorės, norint atpalaiduoti  raumenis ir juos  sustiprinti, pakanka kasdien atlikti po 3-4 pratimus. Susitikimo metu lektorė akcentavo, kad darbas ir mankšta yra skirtingi dalykai. Darbas yra ne mankšta, o tik apkrova raumenims.

Projektas „Šilalės rajono gyventojų sveikatos stiprinimas ir sveikos gyvensenos ugdymas“ finansuojamas ES ir savivaldybės biudžeto lėšomis.

 

Close Menu
Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą