FILMO „DRUGELIO ŠIRDIS“  PERŽIŪRA SU PRADINIŲ KLASIŲ MOKINIAIS

FILMO „DRUGELIO ŠIRDIS“ PERŽIŪRA SU PRADINIŲ KLASIŲ MOKINIAIS

Šiandien, spalio 27 dieną, su Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos 2-3 klasių mokiniais leidomės į filmo „Drugelio širdis“ peržiūrą. Tai lietuviškas filmas šeimai apie draugystę ir drąsą būti kitokiu nei visi. Šis filmas rekomenduojamas „Vaikų linijos“ pradinių ir jaunesnių klasių mokiniams, kaip priemonė, leidžianti jautriai pažvelgti į patyčių temą ir aptartį, kokius jausmus kelia, kokie yra galimi reagavimo į patyčias būdai. Kita svarbi tema – draugystė, kaip ji kuriama ir išlaikoma. Nes draugystė daro stebuklus ir augina sparnus!
Atlikti tarptautiniai moksleivių gyvensenos ir sveikatos tyrimai atskleidžia kad Lietuva yra viena pirmaujančių šalių pagal patyčias patiriančių ir besityčiojančių iš kitų vaikų skaičių. Tad svarbu su vaikais nuolat kalbėti patyčių tema bei kartu su jais ieškoti būdų kurti tokią aplinką mokykloje, kurioje kiekvienas vaikas jaustųsi saugus ir priimtas.
Vaikams skirti filmai yra vienas iš saugių ir vaikams priimtinų būdų kalbėtis socialinėmis temomis. Analizuojant filme vaizduojamas vaikams atpažįstamas santykių situacijas, aptariant filmo herojų išgyvenamus jausmus, diskutuojant, kaip vaikai patys galėtų reaguoti atsidūrę panašiose situacijose, galime didinti vaikų sąmoningumą patyčių tema ir skatinti juos imtis aktyvių veiksmų, siekiant sustabdyti žeminantį elgesį bei kurti draugišką atmosferą ugdymo įstaigoje.
Mokinių atostogos – puikus laikas ne tik atsipūsti nuo mokslų, bet ir pasisemti įspūdžių bei gerų emocijų. Tėvų dėmesys mokyklinio amžiaus vaikams yra be galo svarbus elementas jų asmenybės raidoje, tad artėjančių mokinių atostogų metu praleisti laiką kartų yra bene būtina. Kartu nuveiktos veiklos, bendri užsiėmimai gali sukurti tarpusavio emocinį ryšį, kuris būtų tvirtas ir laikui bėgant, o tam visai nebūtinos daug kainuojančios pramogos ar dovanos.
Visiems mokiniams gražių ir įspūdžių kupinų atostogų!

Visuomenės sveikatos specialistė,
vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą
Vilma Navardauskienė

    

Close Menu
Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą