ŠILALĖS VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURE VYKO PASKAITA „HARMONIJA MITYBOJE IR SPORTE. KAI DAUGIAU NE VISADA YRA GERIAU“

ŠILALĖS VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURE VYKO PASKAITA „HARMONIJA MITYBOJE IR SPORTE. KAI DAUGIAU NE VISADA YRA GERIAU“

Sveikas gyvenimo būdas neįsivaizduojamas be tinkamos mitybos ir sporto. Svarbiausia suvokti, kad tinkamai maitintis turime ne tam, kad būtume liekni ar gražūs, bet tam, kad būtume sveiki. Sportas – tai savotiška meditacija, išvalanti ir mintis, ir protą. Aktyvūs žmonės ne tik atrodo geriau, bet ir daugiau pasiekia. Paskaitos metu, kartu bandysime atsakyti į visiems rūpimus klausimus – kaip surasti harmoniją, gerai jaustis, valgyti ir nestorėti bei pamilti save.
Spalio 28 d., Šilalės visuomenės sveikatos biure, paskaitą skaitė asmeninė trenerė, mitybos specialistė, knygos „Ideali figūra“ autorė Rūtos Beišytė – Aminova. Pasak lektorės – kiekvienas esame ne tik likimo, bet ir savo kūno kalvis. Vis dažniau ir garsiau kalbama apie nutukimo, nepakankamo judėjimo, buvimo gryname ore bei netaisyklingos mitybos problemas. Sportas – tai pirmiausia yra sveikata, kokybiškas miegas, gera savijauta ir pakili nuotaika.
Lektorė dalijosi patirtimi apie sporto naudą, rėmus, į kuriuos mes dažnai save įspraudžiame, motyvaciją ne tik prisiversti sportuoti, bet ir gyvenime nebijoti keisti bei keistis. Sportas daugeliui vis dar asocijuojasi su sporto sale, kur aplinkui pilna milžiniškų svarmenų. Vaizduotėje ši mintis atrodo gąsdinančiai, tačiau sportuoti galima ir lauke, ir sporto salėje. Ką jau bekalbėti apie įvairių sporto rūšių pasirinkimą. Kiekvienas gali surasti sau tinkamą, priimtiniausią ir patogiausią būdą sportuoti. Tai gali būti ir paprasčiausias pasivaikščiojimas gryname ore.
Dar vienas dalykas: internete galima rasti daugybę patarimų apie sportą ir mitybą. Bet vienas tiks tam, kuris nori priaugti raumenų, ir visiškai netiks tam, kuris nori sumažinti riebalinį sluoksnį. Arba tiks tam, kuris daro jėgos treniruotes, tačiau netiks tam, kuris sportuoja ištvermės treniruotėse. Taip, yra visiems bendrų patarimų, bet yra ir visiškai individualių, priklausomai nuo sporto intensyvumo, žmogaus tikslų, netgi nuo to, kokiu paros metu žmogus sportuoja. Pavyzdžiui, jei žmogus sportuoja ryte, jo tikslas yra sumažinti riebalinį sluoksnį ir jo žemo ar vidutinio intensyvumo treniruotė trunka iki valandos, – žmogus gali nieko nevalgyti prieš treniruotę ir riebalus jis tikrai degins kuo puikiausiai. Bet jeigu treniruotės intensyvios, jei žmogus nori išlaikyti esamą svorį, tuomet jam gali reikėti prieš treniruotę suvalgyti vaisių. O jeigu žmogus nori priaugti svorio, jam gal net reikės išgerti kokteilį, kuriame ne vienas vaisius, o keletas ir kaloringumas daug didesnis.
Pirmiausia sportą reikia vertinti kaip galimybę stiprinti sveikatą ir tik paskui siekti asmeninių tikslų. Sportuodamas tu ne tik pasikrauni energijos, bet ir tampi žvalesnis, gali atlikti kur kas daugiau darbų. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad po treniruotės jautiesi išsekęs. Tačiau jėgos tikrai grįžta dvigubai! Nereikėtų rinktis sporto vien tik norint kardinalių kūno pokyčių. Tai greitai gali tapti Sizifo darbu – sunkiu, nepabaigiamu ir beprasmiu. Nejaučiant malonumo, matant vien savo trūkumus, bet kokia kaina siekiant tik tobulų kūno linijų, galiausiai rankos nusvyra ir grįžtama į pradinį tašką. Svarbu visapusiška ir subalansuota veikla, nesvarbu, ar tai darytum sporto klube, šoktum, ar tiesiog tai būtų malonus pasivaikščiojimas su šeima. Sportuoti yra būtina dėl geros savijautos ir sveikatos. O svorį reguliuoti – pirmiausia taisyklinga mityba. Blogiau, kai žmonės galvoja: „Suvalgysiu bandelę ir paskui nubėgsiu kelis kilometrus.“ Tai labiau panašu į savęs baudimą. Mityba turi būti sureguliuota, o sportuojama – dėl sveikatos. Nereikia savo nusižengimų ir silpnybių kompensuoti didesniu sporto krūviu. Valgykite skaniai, subalsuotai, sočiai ir rezultatai džiugins.

Visuomenės sveikatos specialistė,
vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą
Vilma Navardauskienė

 

Close Menu
Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą