VYKO PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS “GARSŲ TERAPIJA”

VYKO PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS “GARSŲ TERAPIJA”

Š. m. spalio 12 d., Restorane „Meldai“ vyko praktinis užsiėmimas „Garso terapija“, kurią vedė Aistė Juškė. Į užsiėmimą susirinko gausus būrys dalyvių, viso 43.

Garso terapija tai – meditacija, kelionė į save, kurios metu gulima ant žemės, klausomasi natūralių instrumentų garsų.

Garsai sukelia spontaniškos meditacijos būseną ir atsipalaidavimą, kuris palengvina energijos judėjimą per visą kūną. Judėjimą, kuris fiziniame lygmenyje pašalina įtampą, gerina cirkuliaciją ir stimuliuoja liaukų sistemas, bei regeneruoja parasimpatinę nervų sistemą.
Medicininės onkologijos ir integralios medicinos skyrių direktorius Dr. Mitchell Gaynor, Cornell Vėžio Prevencijos Centre Niujorke, daugelį metų naudoja Tibetietiškus dubenėlius, bei krištolinius dubenis vėžinių pacientų sveikatai gerinti. Daktaras sako: ” Jei suprasim, tai, kad garsas yra vibracija ir, kad vibracija paliečia kiekvieną mūsų fizinio kūno dalį, tada suprasim, kad garsas girdimas ne tik ausimis, bet kiekviena kūno ląstele. Viena priežastis kodėl garsas gydo mūsų fizinį kūną yra tai, kad jis giliai paliečia ir transformuoja mus emociniam ir dvasiniam lygmenyje. Garsas atstato visus kūne tvyrančius disbalansus ir iš esmės gali atlikti teigiamą vaidmenį gydant bet kokius medicininius sutrikimus.”

Daugelis garso terapijai naudojamų instrumentų skleidžia plataus diapazono vibracinių dažnių bangas. Smegenų bangos natūraliai sinchronizuojasi su skleidžiamų dažnių bangomis. Pavyzdžiui, mušant būgną tam tikru ritmu, sužadinamos teta (4–7 Hz) smegenų bangos, dominuojančios, kada žmogus miega, yra gilios meditacijos ar hipnozės būsenos. Naudojant binauralinius dažnius, galima pasiekti reikiamų terapinių rezultatų. Žmogus klausydamas šių dažnių, giliai atsipalaiduoja, patiria proto ramybę. Tai gali būti puiki pagalba žmonėms, kuriems sunku nusiraminti, kurie visur skuba, yra apimti streso.

Praktikuojant garso terapiją naudojamasi įvairiausiais instrumentais – gongais, Himalajų dainuojančiais dubenėliais, dar vadinamais Tibeto dainuojančiais dubenėliais, kalimba ir daugybe kitų.

Tai tokia erdvė, kurioje vyksta natūralūs savireguliaciniai procesai. Žmogus atsipalaiduoja, patiria tam tikras asociacijas, pamato save tarsi iš šalies, pailsi fiziškai, psichologiškai, dvasiškai. Žinoma, kad yra didžiulis mokslinis pagrindas, dažnių sąveikos ir poveikiai, psichologiniai asociacijų ir kitų reiškinių, vykstančių sesijos metu, pagrindimai, bet tai jau profesinė pusė. O žmogus tiesiog klausosi, jaučia kūnu, jausmiškai, medituoja.

Dažniausiai terapijos metu žmonės guli užsimerkę, pamiršta vidinį pasipriešinimą ir visiškai atsipalaiduoja. Kai kas net užmiega, o vėliau dalijasi pojūčiais ir patyrimais: ką jautė, girdėjo. Garso terapijos metu žmogaus organizmas pats randa kelią į savigydą. Po garso terapijos dažnai žmogus jaučiasi dėkingas sau ir mylintis gyvenimą

Garsų terapija padeda pajausti save be įvairiausių socialinių ar kitokių vaidmenų, su kuriais sąmoningai ar nesąmoningai būname susitapatinę. Tam tikra prasme gali būti nejauku, tačiau tada atrandamas kelias į vidinę ramybę ir harmoniją.

Kviečiame į sekančia nepakartojamą kelionę su garsų terapija, lapkričio 16 d., 18.00 val.  Restorane „Meldai“, adresu – Vasario 16-osios g. 13A, (2a.).

Tibetietiški dubenėliai, krištoliniai dubenys, šamaniškas būgnas ir kiti instrumentai sukurs jums patirtį, kurios ilgai negalėsite užmiršti. Tai naujas potyris galintis jums į gyvenimą atnešti daugiau šviesos, ramybės ir harmonijos.

Dėkojame dalyviams, lektorei Aistei Juškei ir už sustabdytas bei įamžintas akimirkas 7kadras

Visuomenės sveikatos specialistė,

vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą

Vilma Navardauskienė

 

 

Close Menu
Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą