VYKO PASKAITA „VELYKOS. TRADICIJOS. MARGUČIŲ MARGINIMO BŪDAI“

VYKO PASKAITA „VELYKOS. TRADICIJOS. MARGUČIŲ MARGINIMO BŪDAI“

Balandžio 7 d., Šilalės rajono Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos 4 klasių mokinimas vyko paskaita apie Šv. Velykas. Velykos – gamtos atbudimo, pavasario džiaugsmo ir linksmybių šventė. Kiaušinis nuo seniausiųjų laikų simbolizuoja gyvybės atsiradimą, o Velykų margučiams priskiriamos ypatingos, magiškos galios.
Paskaitos metu vaikai išgirdo įtraukiančių istorijų apie Šv. Velykas, šventės tradicijas, margučių spalvų ir raštų reikšmes. Vyko diskusiją, kaip vaikai patys šeimose ruošiasi šventėms, kaip puošia namus, kokiais darbais prisideda namų ruošoje, kokių turi lūkesčių artėjant gražiausiai pavasario šventei. Vaikai pasirinktinai spalvino norimus velykinius piešinius, kuriuos po užsiėmimo patalpinome Biuro stende.
Taip pat užsiėmimo metu daug dėmesio skyrėme ir emocinei sveikatai, jausmams ir jų atpažinimui. Per šventes visa šeima susirenka kartu prie vieno bendro stalo, tad svarbu pažymėti, jog tai veikia teigiamai. Emocinė sveikata – neatsiejama visapusiškos mūsų gerovės dalis. Tai gebėjimas patirti visą spektrą emocijų, jausmų, minčių ir išgyvenimų, išbūti su visu tuo, o įvykus netikėtoms gyvenimo situacijoms, kurios paveikia mūsų emocinę sveikatą, gebėti susitvarkyti su naujais iššūkiais nesirenkant destruktyvių gynybos mechanizmų.

Velykų proga linkime geriausios kloties ir visokeriopos sėkmės! Darykime gerus darbus, džiuginkime artimuosius, dalinkimės meile ir šypsena!
Gražių artėjančių švenčių!

Visuomenės sveikatos specialistė,
Vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą
Vilma Navardauskienė

Close Menu
Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą