VAIKŲ IR JAUNIMO SVEIKATINGUMO UGDYMO STOVYKLA „SUGRĮŽIMAS 2022“

VAIKŲ IR JAUNIMO SVEIKATINGUMO UGDYMO STOVYKLA „SUGRĮŽIMAS 2022“

Š.m. liepos 11 – 15 d., kaimo turizmo sodyboje „Mėlynoji banga“, vyko Šilalės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuota stovykla „Sugrįžimas“, skirta 12-18 m. amžiaus vaikams ir jaunimui. Stovykloje dalyvavo 50 jaunuolių iš Šilalės rajono, bei 12 vaikų iš Ukrainos. Stovyklos metu buvo gvildenamos draugystės, meilės, lytiškumo, savo kūno priėmimo, pokyčių paauglystėje ir kitos tokiam amžiaus tarpsniui svarbios temos. Dalyviai buvo mokomi dėmesio valdymo, kuris labai svarbus geresniam mokymuisi ir asmenybės ugdymui, streso valdymo technikų. Taip pat buvo mokomasi sąmoningo valgymo, aiškinamasi jo svarba kasdieniniame gyvenime. Vaikai per užsiėmimus, pokalbius, ir veiklas galėjo geriau pažinti save ir kitus, tapti drąsesniais.
Pirmoji stovyklos diena prasidėjo susipažinimo užsiėmimais ir komforto ribų peržengimo pratimais. Vaikai susipažino su stovyklos vadovais ir vieni su kitais. Popiet vyko patyriminiai užsiėmimai, ir refleksijos, kurių pagalba sukuriamas taip reikalingas artumo, bendrumo ir atvirumo jausmas.
Antroji diena prasidėjo sąmoningumo ir dėmesio valdymo užsiėmimais, bendravimo psichologijos mokymais, žaidimais ir pratimais. Popiet vyko kūrybinės improvizacijos. Stovyklautojai turėjo puikią progą kūrybai ir saviraiškai.
Trečiąją stovyklos dieną – svajonių žygis, kupinas nuotykių ir netikėtų iššūkių. Žygio metu stovyklautojai mokėsi komandinio darbo, atsakomybės už savo veiksmus ir pasirinkimus, lyderystės principų, bei pažinti savo asmenybės stipriąsias puses.
Ketvirtąją stovyklos dieną – tęsėsi įvairūs užsiėmimai, kurių pagalba, vaikai mokėsi socialinės drąsos, baimių įveikimo būdų, streso ir savireguliacijos instrumentų valdymo. Popiet vyko aktyvi veikla: mankštos, žaidimai, ir žygiavimas, mokantis pastabumo, bei ugdant drąsą, ištvermę, susikaupimą ir bendrystę.
Paskutinė stovyklos diena prasidėjo linksma ir nuotaikinga rytine mankšta, savigynos ir bokso treniruote, aptariant fizinio pasirengimo aspektus ir mokantis sporto psichologijos. Popiet stovyklautojai atsisveikino, vieni kitiems linkėdami laimės ir sėkmės.
Stovykloje su vaikais dirbo 4 lektoriai, turintys ilgametės vaikų stovyklų organizavimo patirties:
Vaidas Arvasevičius, stovyklos vadovas, lektorius konsultantas, mokymo programų šeimos, poros, tėvų ir vaikų santykių, auklėjimo, pozityviosios tėvystės temomis autorius, turintis ilgametę mokymų patirtį, baigęs mokymus psichologinio konsultavimo ir psichologinės terapijos srityje, Kognityvinės ir elgesio terapijos praktikas, licencijuotas kovos menų treneris;
Jurga Vidugirienė, VšĮ „Bundam” Whatansu komandos vadovė, darbo su itin aukšto intelekto vaikais ekspertė, turinti ilgametę patirtį organizuojant bei įgyvendinant išskirtines ugdomąsias stovyklas vaikams ir jaunimui su holistine, edukacine, socialinius ir emocinius įgūdžius lavinančia programa, rengiant įvairias metodikas, diegiant inovacijas neformaliojo ugdymo srityje.
Rūta Vaitiekutė, neformaliojo ugdymo specialistė, jaunimo programų vadovė, Whatansu patirtinių mokymų ir jaunimo stovyklų vadovė, akredituota tarptautinės programos „Forest School“ trečio lygio trenerė/praktikė.
Tomas Karklinis – atvirosios kūrybinės erdvės ,,Pokšt“ įkūrėjas.
Visos stovyklos metu, vadovų ir vaikų bendravimas buvo grįstas pasitikėjimu ir pagarba, sukuriant erdvę, kur visi galėtų kokybiškai leisti laiką kartu ir gebėtų drąsiai žvelgti vieni kitiems į akis, nebijoti klausti ir gauti atsakymus į visus rūpimus klausimus. Tikime, kad kiekvienas stovyklos dalyvis išgyveno įvairiausius potyrius, jausmus ir emocijas, bei pasiėmė iš stovyklos veiklų tai, kas jam buvo įdomiausia, artimiausia ir aktualiausia.

Visuomenės sveikatos  specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną

Jurgita Valančienė

Close Menu
Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą