UŽIMTUMO TARNYBOJE, ŠILALĖS SKYRIUJE TREČIA IR KETVIRTA GRUPĖS BAIGĖ UŽSIĖMIMUS „MOTYVAVIMAS ĮGYTI IŠSILAVINIMĄ IR DIRBTI. SOCIALINIŲ SAVARANKIŠKO GYVENIMO ĮGŪDŽIŲ UGDYMAS“

UŽIMTUMO TARNYBOJE, ŠILALĖS SKYRIUJE TREČIA IR KETVIRTA GRUPĖS BAIGĖ UŽSIĖMIMUS „MOTYVAVIMAS ĮGYTI IŠSILAVINIMĄ IR DIRBTI. SOCIALINIŲ SAVARANKIŠKO GYVENIMO ĮGŪDŽIŲ UGDYMAS“

Š. m. lapkričio 22 d., Šilalės visuomenės sveikatos biuras organizavo emocinės paramos teikimo užsiėmimą. Užsiėmimas vyko Užimtumo tarnyboje prie LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento Šilalės skyriuje. Užsiėmimo tema „Motyvavimas įgyti išsilavinimą ir dirbti. Socialinių savarankiško gyvenimo įgūdžių ugdymas“. Viso, per abi grupes, dalyvavo 29 dalyviai. Šiuos užsiėmimus baigė trečia ir ketvirta grupės. Mokymus vedė – medicinos psichologė Dovilė Navikienė.
Motyvacija veikia kaip siekiamybė. Motyvacija būna dviejų rūšių – vidinė ir išorinė. Paprastesniais žodžiais: išorinė yra, kai reikia dirbti, o vidinė – kai nori dirbti. Tai visas motyvacijos menas, iš esmės, susiveda į tai, kiek įmanoma padidinti tą vidinį “kabliuką”.
Taigi, paprasčiausias būdas save motyvuoti yra tiesiog iš principo pasirinkti įdomų darbą ar įdomią profesinį kelią pradžioje. Galite kurti verslą, kuris įdomus jums patiems. Net jeigu idėja patinka ir degi noru judėti į priekį, vis tiek būna daug rutininio, nesmagaus ir neįdomaus darbo, kurį neišvengiamai reikia padaryti.
Motyvacija darbui gali būti prarandama kuomet asmuo susiduria su papildomomis problemomis savo aplinkoje. Tai gali įtakoti bendras didelis nuovargis, vis dažniau kankinantis stresas ir dar daugybe kitų faktorių. Kuomet jūsų psichologinė būklė nėra ideali, tikėtina, kad ir motyvacija darbui ženkliai sumažėja arba visai išnyksta.
Šį paskutinį užsiėmimą dalyviai save pažino per kitą prizmę – meno terapijos užsiėmimą.  Menas yra kūryba, žaidimas, grožis, bendravimas ir intuicija. Taikant meno terapiją galima diagnozuoti ir išgydyti psichinius ir psichologinius sutrikimus. Dailės terapija apima naujų ryšių, santykių ir prasmių atradimą saugioje ir palaikančioje atmosferoje, o tai savo ruožtu suteikia klientui alternatyvias gyvenimo ir santykių su kitais perspektyvas. Taigi meno terapija gali veikti įvairiapusiškai, apimant visą žmogų, įskaitant jutiminius-motorinius, suvokimo, kognityvinius, emocinius, fizinius, socialinius ir dvasinius aspektus. Tobulėjimas per meną yra vertinamas kaip visos asmenybės tobulėjimas.

Visuomenės sveikatos specialistė,
vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą
Vilma Navardauskienė

Close Menu
Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą