UŽIMTUMO TARNYBOJE, ŠILALĖS SKYRIUJE TĘSIASI UŽSIĖMIMAI „MOTYVAVIMAS ĮGYTI IŠSILAVINIMĄ IR DIRBTI. SOCIALINIŲ SAVARANKIŠKO GYVENIMO ĮGŪDŽIŲ UGDYMAS“

UŽIMTUMO TARNYBOJE, ŠILALĖS SKYRIUJE TĘSIASI UŽSIĖMIMAI „MOTYVAVIMAS ĮGYTI IŠSILAVINIMĄ IR DIRBTI. SOCIALINIŲ SAVARANKIŠKO GYVENIMO ĮGŪDŽIŲ UGDYMAS“

Š. m. spalio 25 d., Šilalės visuomenės sveikatos biuras organizavo emocinės paramos teikimo užsiėmimą. Užsiėmimas vyko Užimtumo tarnyboje prie LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento Šilalės skyriuje. Užsiėmimo tema „Motyvavimas įgyti išsilavinimą ir dirbti. Socialinių savarankiško gyvenimo įgūdžių ugdymas“. Viso dalyvavo 14 dalyvių. Tai jau antras susitikimas su ta pačia grupe, viso numatyti 3 susitikimai.

Tikriausiai kiekvienas esate patyrę tą jausmą, kada vos prasidėjus darbo savaitei jau jaučiatės pavargę. Visiems būna tokių dienų, kuomet net paprasta, maža užduotis atrodo neįveikiama, o Jūsų darbų sąrašas, rodos, neturi galo. Tada didžiausia užduotis būna surasti motyvacijos dirbti, nors ir visai nesinori to daryti.

Svajonės ir tikslai – tai viena pagrindinių motyvacijų. Prisiminkite dėl kokios priežasties esate ten, kur esate. Galbūt Jūs dirbate dėl šeimos gerovės ar dėl trokštamos kelionės, o gal tai yra tarpinė stotelė siekiant svajonių karjeros: kad ir kas tai bebūtų, prisiminkite tai. Jūsų norai ir ateities vizijos gali sužadinti norą dar daugiau dirbti ir išpildyti savo didžiausias svajones.

Visi suprantame, kad Jūsų didžiausi tikslai ir svajonės nebus išpildytos per vieną dieną, todėl yra svarbu susigalvoti mažus kiekvienos dienos siekius. Po kiekvienos darbo dienos užsiimkite mėgstama veikla: leiskite laiką su šeima ar draugais, pažiūrėkite mėgstamą filmą ar serialą, suvalgykite mėgstamą desertą ar kitaip save apdovanokite už nuveiktus dienos darbus. Atliekant užduotis darbe turėsite daug daugiau motyvacijos, jei žinosite, kad po darbo dienos Jūsų laukia „apdovanojimas“.

Taigi, jei kartais Jus apims slogi nuotaika ir visai neturėsite motyvacijos dirbti, prisiminkite šiuos patarimus ir sutelkę visas savo jėgas judėkite į priekį!

Kaip išlaikyti motyvaciją darbui: tikslai, uždaviniai, lūkesčiai?
Šitas klausimas bus aptartas paskutinio su šia grupe susitikimo metu, lapkričio 22  d. 13.00 val.

Visuomenės sveikatos specialistė,
vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą
Vilma Navardauskienė

Close Menu
Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą