SVEIKATAI PALANKIOS MITYBOS MOKYMAI

Norint sveikai maitintis, svarbiausia įvairus ir tinkamai parinktas maistas, su kuriuo organizmas gautų reikiamą angliavandenių, riebalų, baltymų, visų vitaminų bei mineralų kiekį. Tinkamas maistas vaikams ir jaunuoliams yra būtinas gerai sveikatai, augimui ir reikiamam fiziniam aktyvumui palaikyti.

Balandžio 15 d. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus  gimnazijoje vyko sveikatai palankios vaikų mitybos mokymai.  Mokymus vedė mitybos specialistė, lektorė, tinklapio „Gydanti lėkštė“ įkūrėja Ingrida Kuprevičiūtė. Mokymų tikslas atkreipti 7-8 klasių mokinių dėmesį, kokia turėtų būti sveikatai palanki mityba.

Mokymų metu mokiniai buvo supažindinti su antsvorio, nutukimo, odos ir virškinimo problemomis, kurias sukelia netinkama mityba, pridėtinio cukraus žala organizmui ir jo šaltiniais, kūno simptomais, išduodančiais maistinių medžiagų trūkumą ir kaip juos pašalinti. Lektorė akcentavo, kad kiekvieno žmogaus  mityba turi būti suderinta su fiziniu aktyvumu, nes tai padės jaustis gerai, žvaliai ir darbingai.

Antroje užsiėmimų dalyje, mokiniai atliko praktines užduotis – gamino sveikatai palankius  užkandžius: sausainius, saldainius, traškučius. Užbaigę maisto ruošimą visi vaišinosi savo pagamintais skaniais ir sveikais užkandžiais.

Tikimės, kad mokiniai sveikuoliškais užkandžiais pakeis jiems įprastus nesveikus užkandžius.

 

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

 Vitalija Zaleckiene

 

Close Menu
Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą