PRAKTINIAI UŽSIĖMIMAI ,,PIRMA PAGALBA”

PRAKTINIAI UŽSIĖMIMAI ,,PIRMA PAGALBA”

Gegužės 6 dieną  Šilalės r. Kaltinėnų gimnazijoje 5-6 klasės mokiniams vyko pamoka-praktikiniai užsiėmimai „Pirma pagalba“.

Pirmoji medicinos pagalba – tai pirmas žingsnis siekiant padėti kitiems ir operatyviai bei tikslingai sureaguoti tokiais atvejais, kai gresia pavojus žmogaus gyvybei. Mokymų metu mokiniai susipažino  kaip ir kada atliekama pirmoji medicininė pagalba. Ypatingą susidomėjimą mokinių tarpe sukėlė dirbtinio kvėpavimo demonstravimas su gaivinimo manekenu. Pirmos pagalbos teikimo mokiniai mokėsi naudodami gaivinimo manekeną, užspringimo liemenę, buvo supažindinti ir su pirmos pagalbos vaistinėle, defibriliatoriumi. Taip pat mokiniai mokėsi, kaip stabdyti kraujavimą,  padėti žmogui užspringus, apie  pirmą pagalbą skęstančiajam. Buvo priminta mokiniams kur kreiptis atsitikus nelaimei, kokiu telefono numeriu skambinti, kaip svarbu išklausyti operatoriaus nurodymų.

Siekiant praktiškai supažindinti su pirmos pagalbos veiksmais,  buvo naudojamas gaivinimo manekenas, pirmos pagalbos vaistinėlė, užspringimo liemenė.

Tikimės, kad esant reikalui mokymų dalyviai imsis aktyvių veiksmų siekiant išgelbėti žmogaus gyvybę.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje:

Nijolė Klapatauskienė

Close Menu
Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą