Laiku ir tinkamai suteikus pirmąją pagalbą, galima išgelbėti žmogui gyvybę. Pastebima, kad tik nedaugelis žmonių kritinę akimirką žinotų ir mokėtų suteikti realią pagalbą.
Spalio 29 d., Medicinos Klinika Andoka vyko pirmos pagalbos mokymai, kurie apėmė ir fizinio aktyvumo temą. Kaip saugiai judėti, o nutikus nelaimei padėti?
Jeigu nelaimės ištiktas žmogus yra netekęs sąmonės, privalu pradėti jį gaivinti nedelsiant, tada jo šansai išgyventi padidėja net du tris kartus.
Pagal naujus žmogaus gaivinimo standartus, gaivinant žmogų, svarbiausia yra krūtinės paspaudimai, galintys padėti išsaugoti gyvybę, kol atvyks greitoji medicinos pagalba.
Vaiko, skirtingai nei suaugusiojo, gaivinimą dėl fiziologinių savybių (pirmiausia sustoja vaiko kvėpavimas, o suaugusio žmogaus – širdis) reikia pradėti nuo kvėpavimo takų atvėrimo ir oro įpūtimo (dirbtinio kvėpavimo).
Kad ir kokia pirmoji pagalba buvo suteikta nelaimės ištiktam žmogui, nevalia jo be priežiūros palikti, kol atvyks medikai. Ne tik todėl, kad gali pablogėti nukentėjusiojo būklė, – medikams svarbu žinoti, kas nutiko, kokius veiksmus gelbėjantis žmogus atliko, kokia dabartinė nukentėjusio žmogaus būklė.
Užsiėmimai finansuojami iš valstybės lėšų pagal projektą „Kompleksinių ir integruotų pagrįstų visuomenės sveikatos paslaugų prieinamumo užtikrinimas, bazinių visuomenės sveikatos paslaugų tikslinėms grupėms teikimas’’.
Visuomenės sveikatos specialistė,
vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą
Vilma Navardauskienė