PASKAITOS MOKINIAMS

PASKAITOS MOKINIAMS

Spalio 18 ir 19 dienomis Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijoje vyko lektoriaus Donato Grigalio paskaitos.  7kl. buvo paskaita,, Elektroninės cigaretės ‘‘. Ig kl., IIIg kl. ir II g kl. paskaita ,,Rengimo  šeimai ir lytiškumo ugdymo programa“. 8 kl. „Jaunimas be žalingų įpročių“ .

„Rengimo šeimai ir lytiškumo ugdymo programa “, tikslas – ugdyti brandžias asmenybes ir rengti mokinius šeimos gyvenimui. Paskaitą jis pradėjo teiginiu, jog meilės ir lytinių santykių nori visi. Deja, informacijos apie tai jaunimas dažnai ieško interneto platybėse ir neretai pasiklysta. Šios paskaitos metu buvo akcentuojama lytiškumo tema, kuri mūsų visuomenėje dažnai yra nutylima. Lektorius akcentavo lytinio brendimo metu kylančias problemas ir jų sprendimo būdus, patarė kur kreiptis tinkamos pagalbos. Paskaitos metu buvo analizuojami ankstyvų lytinių santykių pasekmės fizinei, psichinei, socialinei gerovei. Buvo mokoma pagarbos priešingos lyties atstovams (-ėms).

,, Elektroninės cigaretės .‘‘ Paskaitos dalyviai buvo supažindinti su faktais ir mitais apie elektronines cigaretes, žalingu poveikiu jas rūkantiems ir aplinkiniams, gręsiančias ligas bei reklamos galią, formuojančią klaidingą supratimą apie šią rūkymo formą. . Lektorius parodė skaidres apie elektroninių cigarečių sukeltas pasekmes.

Paskaitos „Jaunimas be žalingų įpročių“  tikslas ne įbauginti, bet paprastai, gyvenimiškais pavyzdžiais parodyti alkoholio, rūkymo ir narkotikų vartojimo žalą, išmokyti, kaip galima atsisakyti žalingų įpročių vartojimo, kaip įveikti „draugų“ įtaką ir kaip tinkamai pasirinkti gyvenimo būdą. Taip pat paskaitoje pabrėžė, kad alkoholis kenkia visiems žmogaus organams, bet patys didžiausi pakitimai vyksta žmogaus galvos smegenyse.

Mokiniams įtaigiai ir įdomiai buvo papasakota  apie dvi   galimybes: gyventi su žalingais įpročiais ar be jų. Nuo to, koks bus pasirinkimas, priklausys ir ateitis, ir jos sėkmė, ir galimybės.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Rūta Erciuvienė

Close Menu
Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą