
Š. m. Spalio 9 dieną Šilalės visuomenės sveikatos biure šeimos auginančios vaikus nuo 1 iki 3 metų amžiaus ir kiti suinteresuoti asmenys gilino žinias mitybos srityje. Paskaitas skaitė gyvensenos medicinos specialistė, dietistė Viktorija Uzielė

Sveikos mitybos nauda didžiulė, nes maistas atsakingas už visas žmogaus organizmo funkcijas ir tinkamą funkcionavimą. Labai svarbu užtikrinti, kad organizmas gautų visų reikalingų maistinių medžiagų, vitaminų, mineralų.“
Kad ir koks bebūtų vaiko ūgis, svoris ir augimo tempas – tėvai linkę nuolat nerimauti dėl jo mitybos. Gal kartais jis valgo per daug? O gal per mažai? O gal yra toks išrankus, kad jo mitybą būtų sunku pavadinti subalansuota? – nerimauja jie.

Pradėkime nuo to, kad po pirmojo gimtadienio vaiko augimo tempas ženkliai sulėtėja. Per pirmus metus jo svoris patrigubėja (nuo 3-4 kg iki 9-11 kg), o per mėnesį priauga po 400-800 g.
Per antruosius gyvenimo metus jis priaugs tik apie 3 kg (du kartus mažiau, nei pirmaisiais metais!), o per trečiuosius vos 1.5-2 kg. Tad natūralu, kad vaikui reikia mažiau maisto, ir dėl to jo apetitas „pablogėja“.

Svarbiausias požymis, kad vaikas maitinasi gerai, yra tas, kad jis atrodo gyvybingas, žvalus, noriai žaidžia ir bendrauja su kitais žmonėmis. Pediatras taip pat turi patikrinti, koks yra jo ūgis ir svoris lyginant su bendraamžiais. Tačiau prisiminkite, kad nėra „normalaus“ ūgio ar svorio: jei mažylio ūgis nėra „per viduriuką“, tai reiškia tik tiek, kad jis yra aukštesnis ar žemesnis nei kiti panašaus amžiaus vaikai (suaugusių ūgis juk taip pat skiriasi!). Šiuo atveju svarbiau, kad ūgio ir svorio santykis (arba kitaip KMI) būtų optimalus.
Užsiėmimai finansuojami iš valstybės lėšų pagal projektą ,,Kompleksinių ir integruotų pagrįstų visuomenės sveikatos paslaugų prieinamumo užtikrinimas, bazinių visuomenės sveikatos paslaugų tikslinėms grupėms teikimas’’.
Visuomenės sveikatos specialistė,
vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą
Vilma Navardauskienė
