PASKAITA “PREKYBA ŽMONĖMIS”

 

Spalio 20 dieną Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijoje 3 gim. klasės mokiniams vyko paskaita „Prekyba žmonėmis“. Paskaitą skaitė lektorius Donatas Grigalis. Paskaitos tikslas – supažindinti mokinius su prekybos žmonėmis grėsmėmis bei įgalinti juos išvengti rizikos, priimant saugius ir informuotus sprendimus.
Lektorius teigė, kad prekeiviai žmonėmis Lietuvoje ieško aukų ne tik prostitucijai, pornografijai, vergiškam darbui, bet ir vagystėms, sukčiavimui, net fiktyvioms vedyboms, organų donorystei, taip pat narkotikų gabenimui ir platinimui. Lektorius minėjo, kad pirmiausia nereikėtų patikėti per daug gerai skambančiais pasiūlymais, kuriuose siūlomos didžiulės pinigų sumos, ar patikėti siūlymu vien dėl to, kad viską užtikrina tavo artimasis. Lektorius pateikė rekomendacijas vykstantiems į užsienį dirbti: būtinai reikėtų apsidrausti nuo nelaimingų atsitikimų ir ligos, pasiimti pinigų tiek, kad visada būtų galima grįžti atgal namo, niekam neduoti savo paso, išskyrus paso kopiją patvirtintą notaro, pasistengti užsirašyti kuo daugiau kontaktų, taip pat pasižymėti ambasados koordinates ar adresą. Jeigu įtariate, kad susidūrėte su užsiimančiais prekybą žmonėmis reikėtų nedelsiant kreiptis bendruoju pagalbos telefonu 112.

Mokiniai žiūrėjo prevencinį filmą apie prekybą žmonėmis, susipažino su prekybos žmonėmis formomis, įvairiais verbavimo būdais, sužinojo, kaip gali atpažinti pavojų, apsisaugoti patys ir padėti kitiems nepakliūti į prekybos žmonėmis spąstus.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje:
Nijolė Klapatauskienė

Close Menu
Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą