PASKAITA „KAIP SUTEIKTI PIRMĄ PAGALBĄ“

PASKAITA „KAIP SUTEIKTI PIRMĄ PAGALBĄ“

Įvykus nelaimei, žmogaus išgyvenimas priklauso ne tik nuo sužalojimų sunkumo, bet ir nuo suteiktos pagalbos. Laiku suteikta pagalba nukentėjusiajam padeda išgyventi, palengvina nelaimės padarinius. Pirmiausia šalia nukentėjusiojo atsiduria ne medikai, o nelaimės vietoje esantys žmonės – suaugusieji, vaikai. Todėl labai svarbu nuo pat mažens vaikus mokyti suteikti pirmąją pagalbą, ir šias žinias nuolat gilinti bei atnaujinti.

Todėl neformaliojo švietimo mokytojai, dirbančiai Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijoje Elenai Pinčienei ir Rūtai Erciuvienei visuomenės sveikatos specialistei, kuri vykdo sveikatos priežiūrą mokykloje, kilo mintis pravesti pirmos pagalbos mokymus 6 kl., 7 kl., 8 kl., I g kl., II g kl. kovo 15 ir 16 dienomis. Tiksliau mokymas buvo orientuotas kaip daryti (CPR ) t. y. dirbtinį kvėpavimą ir širdies masažą.

Mokymų tikslas – atkreipti vaikų dėmesį į pirmosios pagalbos teikimo svarbą. Kiekvienas iš mūsų gali susidurti su įvairiausiomis situacijomis, kuriose svarbu nepasimesti, nedelsiant pradėti gaivinimą ir išgelbėti žmogaus gyvybę.

Mokymuose kalbėta apie pirmosios pagalbos teikimo svarbą, būdus, pagalbos iškvietimą nelaimingo atsitikimo atvejais. Praktiškai buvo demonstruojama kaip suteikti pirmąją pagalbą ir kokių klaidų nedaryti. Buvo naudojamas gaivinimo manekenas. Praktiškai mokiniai mokėsi atlikti dirbtinį kvėpavimą ir širdies masažą. Mokiniai kalbėjo, kad gavo didžiulę naudą. O keletas mokinių jau žinojo ir mokėjo kaip tai atlikti bei suteikti kitokią pagalbą.  Jie išmoko būdami šaulių stovykloje.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Rūta Erciuvienė ir neformaliojo švietimo mokytoja Elena Pinčienė.

Close Menu
Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą