Pamoka „Vanduo – gyvybės šaltinis“

Pamoka „Vanduo – gyvybės šaltinis“

📅 Š. m. kovo 16 dieną pradinio ugdymo 4b klasės mokiniai dalyvavo pamokoje „Vanduo – gyvybės šaltinis“.
💧 Vanduo yra būtinas gyvybei – jis nepamainomas mitybos komponentas, nes gyvybiniai procesai gali vykti tik tuomet, kai ląstelėse yra pakankamai vandens. Vanduo sudaro didžiausią žmogaus organizmo dalį – apie 60–70 procentų.
🧬 Niekas žmogaus organizme neatlieka tiek daug įvairių funkcijų kaip vanduo: jis būtinas fiziologiniams virškinimo ir šalinimo procesams, palaiko ląstelinių skysčių fizinį ir cheminį pastovumą, padeda palaikyti pastovią kūno temperatūrą.
🧠 Į vandens stygių labai jautriai reaguoja smegenys, kurių sudėtyje yra apie 85 proc. vandens. Nors smegenys sudaro tik apie 2 proc. žmogaus kūno masės, tačiau jos sunaudoja iki 20 proc. viso organizmui reikalingo vandens ir deguonies.
🫗 Svarbu kasdien gauti reikiamą vandens kiekį, todėl sveikam žmogui per parą rekomenduojama išgerti apie 8 stiklines vandens.
🚰 Geriamojo vandens kokybė turi tiesioginės įtakos žmogaus sveikatai, todėl jame neturi būti patogeninių mikroorganizmų. Vanduo turi būti bespalvis, bekvapis ir skaidrus.
👩‍⚕️Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Genovaitė Dzindzelėtaitė.

Close Menu
Skip to content