PAMOKA ,,TAISYKLINGAI PLAUNAME RANKAS“

PAMOKA ,,TAISYKLINGAI PLAUNAME RANKAS“

Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijoje  rugsėjo 23 d. IUG ,,Voveriukai‘‘ ir

IUG ,,Bitutės“ 9,15 val. vyko pamoka ,, Taisyklingai plauname rankas “.

Norint apsaugoti save bei šalia esančius žmones nuo įvairių infekcinių ligų, plauti rankas yra būtina. Dėl netinkamos rankų higienos ir prastų rankų plovimo įgūdžių padidėja rizika susirgti ne tik žarnyno infekcijomis, tačiau ir kvėpavimo takų ligomis. Rankas reikėtų plauti dažnai ir kruopščiai su vandeniu ir muilu bent 20 sekundžių. Vaikai mokėsi rankų plovimo judesių bei turėjo nusiplauti rankas, prieš tai ant jų pabarsčius miltelių, kurie turi fluorescuojančių savybių. Po plovimo rankas patikrinome su UV lempa ir pamatėme, kas rankas nusiplovė kruopščiai, o kam reikėjo pakartotinai plauti rankytes.

Ši priemonė moko vaikus, kad mikroorganizmai gali slėptis odos plyšiuose ir įtrūkimuose.  Priemonė lavina vaikų higienos įgūdžius – skirta informuoti ir suvokti rankų plovimo svarbą kaip veiksmingą ir paprastą būdą užkirsti kelią plisti užkrečiamosioms ligoms.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Rūta Erciuvienė

Užsiėmimo metu naudotos priemonės įsigytos ir sveikatos kabinetas suremontuotas pagal projektą Nr. LT03-2-SAM-K01-013 „Sveikatos paslaugų gerinimas Pakruojo ir Šilalės rajonų savivaldybių ugdymo įstaigose”, įgyvendintą pagal 2014–2021 metų Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programą „Sveikata”.

Close Menu
Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą