Vasario 6 dieną Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos 7 a ir 7 b kl. vyko pamoka ,,Alkoholio pasekmės jaunimui “. Pamokos tikslas – suteikti žinių apie žalingą alkoholio poveikį jauniems žmonėms.
Paauglius alkoholis veikia daug stipriau negu suaugusiuosius, kadangi jų organizmas nėra visiškai susiformavęs. Kuo anksčiau jaunas žmogus pradeda vartoti svaigalus, tuo didesnė rizika jam tapti priklausomam, greičiau išryškėja alkoholizmo požymiai: jaunuolis dažnai negali suvokti kiek išgėrė, neprisimena, kas atsitiko išgertuvių metu, nesivaržo išgerti su svetimais žmonėmis, turi stiprų potraukį alkoholiu. Alkoholis iš pradžių maloniai svaigina, bet didesni jo kiekiai kenkia organizmui ir sukelia patologinę girtumo būseną. Laikinai prarandama atmintis, netenkama koordinacijos, padidėja kraujo spaudimas, gali pykinti, atsirasti kvėpavimo problemų. Alkoholis pažeidžia galvos smegenis, o ypač jų žievę, todėl ilgiau vartojant gali pasireikšti alkoholinė psichozė. Tada kankina haliucinacijos, kliedesiai, o alkoholinės abstinencijos metu gali pasireikšti depresija. Priklausomybė alkoholiui neigiamai veikia žmogaus darbinę veiklą, sveikatą, griauna šeimą, įtakoja beveik visus gyvenimo aspektus. Alkoholis sukelia psichinius ir elgesio sutrikimus, skrandžio ir žarnyno veiklos sutrikimus, vėžį, širdies ligas, imunologinius sutrikimus, plaučių ligas, skeleto ir raumenų ligas, reprodukcinius sutrikimus . Alkoholio vartojimas siejamas ir su infekcinėmis ligomis: tuberkulioze ir ŽIV / AIDS . Alkoholizmas labai sunkiai gydomas, o psichologinė priklausomybė lieka visam gyvenimui.
Pamokos pabaigoje buvo naudojami alkoholio poveikį imituojantys akiniai. Užsidėjus akinius „Neblaivus ir pavojingas”, patiriamas vaizdo iškraipymas, suvokimo praradimas, kontrolės trūkumas, kas ir padaro išgėrusius vairuotojus tokiais pavojingais.
Parengė: Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Rūta Erciuvienė.
