PAMINĖTA EUROPOS SVEIKOS MITYBOS DIENA

PAMINĖTA EUROPOS SVEIKOS MITYBOS DIENA

Valgyti reikia, kad gyventum, o ne gyventi, kad valgytum. [Sokratas]
Lapkričio 8 dieną minima Europos sveikos mitybos diena. Minėdami šią dieną Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos pradinių klasių mokiniai klausėsi paskaitos apie sveiką gyvenseną ir dalyvavo viktorinoje apie sveiką mitybą. Pabaigoje mokiniai piešė mėgstamiausius vaisius, uogas ir daržoves bei skanavo obuoliais.
Sveika mityba yra tokia mityba, kai organizmas gauna visų jam reikalingų maistinių medžiagų ir energijos optimaliam svoriui ir funkcionalumui palaikyti. Pagrindiniai netinkamos mitybos padariniai – viršsvoris, nutukimas, arba priešingai – organizmo nualinimas, anoreksija.
Sveika mityba yra tokia mityba, kai organizmas gauna visų jam reikalingų maistinių medžiagų ir energijos optimaliam svoriui ir funkcionalumui palaikyti. Pagrindiniai netinkamos mitybos padariniai – viršsvoris, nutukimas, arba priešingai – organizmo nualinimas, anoreksija. Sveika mityba sumažina riziką sirgti lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis, nes sveikatą labiausiai, 50 proc., lemia gyvenimo būdas, o sveika mityba yra vienas iš pagrindinių sveikos gyvensenos veiksnių. Taigi sveika mityba yra sveikatos pagrindas.
Visuomenės sveikatos specialistė,
vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą
Vilma Navardauskienė
 
Close Menu
Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą