NUOTOLINIAI MOKYMAI „PIRMA PAGALBA VAIKŲ UŽSPRINGIMO ATVEJU“

Š. m. vasario 4 d. įvyko nuotoliniai mokymai Šilalės lopšelio-darželio „Žiogelis“ kolektyvui, kaip suteikti pirmą pagalbą užspringus vaikui.

Kai vaikas užspringsta maistu ar kitu svetimkūniu, svarbiausia yra nepasimesti ir imtis greitų ir tikslių veiksmų. Į kvėpavimo takus patekus svetimkūniui, vaikas iškart pradeda kosėti, kad jį pašalintų. Kosulys yra veiksmingiausias ir saugiausias svetimkūnio pašalinimo būdas, tačiau jei vaikas nekosėja arba kosulys neefektyvus, ir svetimkūnis visiškai užkemša kvėpavimo takus, vaikas gali greitai uždusti. Taigi užspringimo atveju aktyvių veiksmų reikia imtis tik tuomet, kai kosulys pasidaro neefektyvus, vaikas nebegali įkvėpti oro, kalbėti.

Jei vaikas dar sąmoningas, atlikite smūgius į tarpumentę. Smūgiai į tarpumentę būna efektyvesni, jei vaikas yra galvą palenkęs žemyn. Mažą vaiką galima pasiguldyti ant kelių kaip kūdikį. Jei tai neįmanoma, prilaikykite vaiką, kad jis būtų palinkęs į priekį ir suduokite smūgius į tarpumentę iš nugaros. Jei smūgiai į tarpumentę nepadėjo pašalinti svetimkūnio, ir vaikas vis dar yra sąmoningas, atlikite krūtinės ląstos spūstelėjimus kūdikiams arba pilvo spūstelėjimus vaikams. Atsistokite arba atsiklaupkite vaikui iš nugaros, apkabinkite rankomis jo liemenį. Sugniaužkite kumštį ir uždėkite jį tarp bambos ir krūtinkaulio kardinės ataugos. Kumštį apglėbkite kita ranka ir staigiai spūstelėkite gilyn ir į viršų. Pakartokite iki penkių kartų ir tuomet vertinkite situaciją. Kartokite  veiksmus tol, kol svetimkūnis iššoks arba kol atvyks medicinos pagalba. Jeigu vaikas prarado sąmonę – gaivinkite. Mokymus vedė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą Akvilė Petkienė.

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą

Akvilė Petkienė

Close Menu
Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą