NUOTOLINĖS PASKAITOS PAJŪRIO STANISLOVO BIRŽIŠKIO GIMNAZIJOJE

NUOTOLINĖS PASKAITOS PAJŪRIO STANISLOVO BIRŽIŠKIO GIMNAZIJOJE

Kovo 9 d. vyko pamoka  „Pasirengimas šeimai ir lytiškumo ugdymas“, kurios tikslas – ugdyti brandžias asmenybes ir rengti mokinius šeimos gyvenimui.

Lektorius kalbėjo apie tai, kaip vykstantys kūno pokyčiai veikia emocinę būseną, fizinę savijautą, apie lytinio brendimo metu kylančias problemas. Buvo kalbama apie klaidingo suvokimo, kas yra lytiniai santykiai, žalą jaunų žmonių mąstymui ir poelgiams. Moksleiviai daug išgirdo apie šeimos sampratą mūsų visuomenėje, homoseksualumą, visiems mums svarbų asmens lytiškumą, apsisaugojimo priemones, lytines ligas, nėštumą bei dar vieną skaudžią problemą – abortą. Dažnai dauguma šių temų, o ypatingai lytinis gyvenimas, jaunimo tarpe kelia juoką ar baimę, neretai jaunuoliai sutrinka apie tai kalbėdami arba tiesiog nesupranta dvasinio ir fizinio žmonių ryšio.

Todėl yra labai svarbu kalbėti su jaunimu apie lytinį gyvenimą, šeimos planavimą ir skatinti juos nuolat mąstyti apie dabartį ir ateitį.

Kovo 17 d. vyko paskaita ,,Patyčios“  7 ir 8 klasių mokiniams. Paskaitos tikslas supažindinti mokinius su patyčių sąvoka, jų formomis, vietomis ir priežastimis, dėl kurių jos vyksta.

Taigi patyčios – įvairus elgesys, kai vaikai žemina, skaudina vieni kitus. Tai gali būti kabinėjimasis, pravardžiavimas, erzinimas, stumdymas, mušimas, pinigų atiminėjimas, kuprinės, sąsiuvinių ar kitų daiktų atiminėjimas, apkalbinėjimas, ignoravimas, gąsdinimas, piktų, erzinančių SMS žinučių ar elektroninių laiškų siuntinėjimas. Paskaitų metu lektorius aiškino, jog patyčių problema yra labai aktuali. Jis aiškino kas yra patyčios, kodėl mokiniai tyčiojasi, kaip išvengti patyčių, bei dalinosi gyvenimo patarimais, kaip kovoti su patyčiomis, bei kaip spręsti patyčių problemą mokyklose.

Elektroninės patyčios – tai patyčios, vykstančios internete ar kitokioje virtualioje erdvėje, kuomet tyčiojamasi elektroniniais laiškais, žinutėmis, pokalbių svetainėse, socialiniuose tinkluose, o taip pat naudojant mobiliuosius telefonus. Elektroninių patyčių padariniai gali būti netgi sunkesni nei vykstančių realiame gyvenime.

Tikimės, kad paskaita paskatins mokinius laiku sustoti ir neprisidėti prie patyčių, o savo neigiamas emocijas išreikšti kitais būdais, neskaudinant ir nežeminant kitų.

Kovo 18 d. vyko paskaita „Saugus internetas“. Tikslas – skatinti mokinius saugiai ir atsakingai naudotis skaitmeninėmis technologijomis, atkreipti dėmesį į internetinio saugumo problemas.

Lektorius supažindino, kokios informacijos apie save nereikėtų talpinti internete, kaip saugiai bendrauti socialiniuose tinkluose. Lektorius paaiškino, kad neskelbtina informacija yra ta, kurią paviešinti ir platinti draudžia Lietuvos Respublikos įstatymai, o ribojama viešoji informacija – kenkianti nepilnamečių fiziniam, protiniam ir doroviniam vystymuisi, kurios platinimas ribojamas siekiant apsaugoti nepilnamečius. Per paskaitą mokiniams buvo pateikta daug informacijos apie internete slypinčias grėsmes, apie pagrindinius saugaus elgesio principus. Šiais laikais sunku įsivaizduoti gyvenimą be interneto. Tačiau ar mokame patys saugiai naudotis internetu ir apsaugoti nuo galimų jo grėsmių savo artimuosius?

Saugaus interneto paskaita, leido mokiniams geriau pažinti ne tik internetinio bendravimo galimybes, bet kartu susimąstyti apie atsakingą ir saugų buvimą internetinėje erdvėje.

 

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Rūta Erciuvienė

Close Menu
Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą