NEFORMALAUS VAIKŲ ŠVIETIMO PASKAITOS ŠILALĖS RAJONO MOKINIAMS

NEFORMALAUS VAIKŲ ŠVIETIMO PASKAITOS ŠILALĖS RAJONO MOKINIAMS

Šilalės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras vykdo Neformalaus vaikų švietimo (NVŠ) programą. NVŠ programos tikslas yra stiprinti mokinių sveikatą, formuojant sveikos gyvensenos įgūdžius, įgyvendinant ligų profilaktiką. Vykdant NVŠ programą Šilalės rajono mokiniams, NVŠ priemonės įgyvendinamos bendradarbiaujant su mokyklų sveikatos priežiūrų specialistais, kurie geriausiai žino sveikatos problemas mokykloje ir yra artimiausi jų bendruomenėms. Šiuo metu NVŠ programa yra vykdoma Šilalės rajono Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos 1-4 klasių mokinimas.
Sveikata yra svarbiausias veiksnys žmogaus, o ypač vaiko organizmo veiklai ir harmoningam vystymuisi. Sveikos gyvensenos įgūdžių formavimas ir skatinimas yra svarbus veiksnys ugdant asmenybę. Vaikui ir paaugliui reikia žinių, gerų pavyzdžių ir įgūdžių, kad sugebėtų įvertinti negatyvius reiškinius, išsiugdytų teigiamas nuostatas, pajustų atsakomybę dėl savo ir kitų sveikatos.
Sveikos gyvensenos įgūdžių diegimas moksleiviams yra sveikatos palaikymo ir stiprinimo, ligų prevencijos garantas. Sveikos gyvensenos taisyklių reikėtų išmokti vaikystėje. Tokiais atvejais jie bus atliekami visą gyvenimą. Mokinys įgyja sveikos gyvensenos įgūdžių, mėgdžiodamas vyresnius šeimos narius. Todėl būtina, kad ir patys suaugusieji žinotų sveikos gyvensenos taisykles ir jų laikytųsi. Dauguma sveikos gyvensenos įgūdžių turi būti įtraukti į kasdienę rutiną.
Su mokiniais bendravome emocijų, jausmų ir svajonių temomis. Aptarėme, jog labai svarbu priimti visas vaiko emocijas. Nėra nei blogų, nei gerų jausmų. Visi jausmai yra galimi. Parodyti supratimą: „Aš suprantu ir priimu tavo emocijas”, „Tu turi teisę taip jaustis”… Vaiko jausmų priėmimas nereiškia, kad pritariate visam vaiko elgesiui, bet tik pilnai išklausę vaiką, priėmę jo emocijas, mes galime pradėti kalbėti apie tai, ką būtų galima daryti kitaip, ko būtų galima pasimokyti iš situacijos ir pan.
Jausmų yra daugybė, ir mes jaučiame kiekvieną akimirką! Jausmus verta pažinti, nes tada geriau supranti, kodėl esi nusiminęs ar kodėl iš džiaugsmo leki lyg ant sparnų. Vieni jausmai, pavyzdžiui, laimė, džiaugsmas ar nuostaba, yra malonūs, o kiti – liūdesys, pyktis ar nusivylimas, mums kyla, kai esame nepatenkinti, nusiminę ar kas nors erzina. Kai tave apima geri jausmai, džiaukis jais! O kai užvaldo ne tokie šviesūs jausmai, tai reiškia, kad turi išspręsti savo bėdas. Tačiau kad ir koks jausmas būtų tave apėmęs, jis yra tavo.
Vaikystė – tai pirmas takas, kuriuo pradedame eiti savarankiškai, nes kūdikystės dienas praleidžiame tėvų begalinės meilės glėbyje. Tai pirmi žingsniai pažinimo link, pirmi atradimai ir džiaugsmai. Tai juoko ir ašarų, šypsenų ir svajonių namai. Vaikystės prisiminimai – patys mieliausi ir šilčiausi. Padėkime vaikams statyti savo svajonių pilis iš gražių prisiminimų ir džiaugsmo akimirkų!

Visuomenės sveikatos specialistė,
Vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą
Vilma Navardauskienė

Close Menu
Skip to content