MOKYMAI „KOMANDA = JĖGA VIENIJANTI DARBUOTOJŲ SUGEBĖJIMUS. KOMANDINIS BENDRAVIMAS IR BENDRADARBIAVIMAS“

MOKYMAI „KOMANDA = JĖGA VIENIJANTI DARBUOTOJŲ SUGEBĖJIMUS. KOMANDINIS BENDRAVIMAS IR BENDRADARBIAVIMAS“

Š. m. gegužės 10 d., Šilalės visuomenės sveikatos biuras organizavo mokymus Kaltinėnų parapijos senelių globos namų darbuotojams, kuriuose dalyvavo 21 asmuo. Mokymus vedė psichologė Daiva Grikšienė. Kuomet komanda yra vertinama kaip individualių sugebėjimų rinkinys ir kaip jėga vienijanti visus darbuotojų sugebėjimus, tuomet bendradarbiavimas padeda visiems kartu pasiekti pergalę ir džiaugtis jos rezultatais.
Mokymų tikslas – geriau pažinti save, įsisavinti pagrindinius bendravimo dėsningumus, suvokti savo elgsenos poveikį klientams ir bendravimo partneriams, didinti asmeninį efektyvumą darbinėse situacijose. Palaikyti bendradarbiavimo, kolektyviškumo principus, mobilizuojant kolektyvo narių pajėgumus kartu siekti darbo rezultatų.
Mokymų metu buvo siekiama:
• ugdyti saviraišką socialinėse situacijose ir vystyti bendradarbiavimo sugebėjimus.
• didinti bendravimo kompetenciją.
• lavinti kūrybišką probleminių situacijų sprendimą.
Pasitikėjimas – tai tikros komandos pamatas. Tai svarbiau nei visa kita. Idant komandos nariai daugiau pasitikėtų vieni kitais, svarbu daugiau žinoti apie vienas kitą. Galima pasipasakoti asmenines istorijas – atšyla santykiai, kai sužinai ką nors apie komandos narius, supranti jų poelgius, kurie gali būti nulemti dalykų apie kuriuos nežinojai.
Kalbant apie komandinį darbą, pasitikėjimas – tai komandos narių įsitikinimas, jog kolegos yra geranoriški, todėl bereikia bijoti jų kritikos ir stengtis paslėpti savo silpnybes komandoje. Kitaip sakant – nereikia bijoti būti pažeidžiamam.
Apibendrinant, efektyvus darbas komandoje ir bendravimas grupėje yra būtinas norint pasiekti užsibrėžtus tikslus.

Visuomenės sveikatos specialistė,
vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą
Vilma Navardauskienė

Close Menu
Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą