MOKYKLINĖ KUPRINĖ

MOKYKLINĖ KUPRINĖ

Šilalės rajono Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijoje 2023 m. rugsėjo 11d. 12.10 val. sveikatos priežiūros kabinete vyko pamoka 1 a  klasės mokiniams. Pamokos tikslas: Atkreipti mokinių dėmesį , kokią įtaką gali padaryti didelės kuprinės svoris.

Visuomenės sveikatos specialistė rugsėjo 11 d. klasės valandėlės metu 1 a klasės pradinukams pravedė paskaitą apie mokinio kuprinės reikalavimus ir mokinio darbo režimą, skatinant pirmokus imtis daugiau praktinių veiksmų, kad labiau kreiptų dėmesį į savo stuburo būklę bei sveikatą.

Apie tai, kokią įtaką netaisyklinga laikysena gali turėti vaikų ateičiai ir kaip kovoti su šia problema, visuomenės sveikatos specialistė supažindino šia tema. Jos metu buvo pasvertos kuprinės, papasakota apie taisyklingą laikyseną, paaiškinti rizikos veiksniai, darantys įtaką stuburo pakenkimų atsiradimui, mokiniams pateiktos kuprinės nešiojimo rekomendacijos, kaip teisingai ir kokius daiktus susidėti kuprinėje, ar kuprinė turi atšvaitą. Taip pat specialistė minėjo, kad netaisyklingos laikysenos priežasčių yra įvairių, kad būtina atkreipti dėmesį į savo laikyseną sėdint pamokoje, savo darbo vietoje – suole,  ir ją sąmoningai koreguoti, būtina daryti pertraukas ir reguliariai mankštintis! Leisti sau pailsėti, pamankštinti stuburą, rankas, kojas, akis. Pailsėjus nuovargis dingsta, mokinys gali žymiai produktyviau dirbti.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Genovaitė Dzindzelėtaitė

Close Menu
Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą