MITYBOS PASKAITOS ŠILALĖS RAJONO GYVENTOJAMS „KAIP MITYBA GALI ĮTAKOTI SVEIKATĄ?“

MITYBOS PASKAITOS ŠILALĖS RAJONO GYVENTOJAMS „KAIP MITYBA GALI ĮTAKOTI SVEIKATĄ?“

Š. m.  kovo 21 dieną Šilalės rajono gyventojai gilino žinias mitybos srityje. Paskaitas skaitė gyvensenos medicinos specialistė, dietistė Viktorija Uzielė. „Sveika mityba yra daugiau nei maistas, daugiau nei žinojimas, ką valgyti. Tai gyvybė, sveikata, meilė sau ir savo kūnui ir ramybė jame“, – sako instagramo paskyros „viki.heal“ įkūrėja, besidalijanti profesionaliomis žiniomis apie mitybą ir sveikesnių patiekalų receptais. Lektorė skaitė dvi paskaitas Šilalės rajono gyventojams tema „Kaip mityba gali įtakoti sveikatą?“, kurios vyko Šilalės krašto neįgaliųjų sąjungoje ir Šilalės visuomenės sveikatos biure. Viso dalyvavo kiek daugiau nei 40 asmenų.

Tad kas, lektorės požiūriu, yra sveika mityba? „Balansas ir sveikos mitybos taisyklių pritaikymas prie savo gyvenimo būdo, ne atvirkščiai, – sako Viktorija. – Sveikos mitybos nauda didžiulė, nes maistas atsakingas už visas žmogaus organizmo funkcijas ir tinkamą funkcionavimą. Labai svarbu užtikrinti, kad organizmas gautų visų reikalingų maistinių medžiagų, vitaminų, mineralų.“

Sveika mityba – tai daugiau nei tiesiog maisto vartojimas. Tai apgalvotas maistinių medžiagų pasirinkimas, kuris turi teigiamą poveikį mūsų kūnui ir protui. Sveikas valgymas reiškia įvairių, subalansuotų maisto produktų vartojimą, kurie tiekia organizmui būtinas maistines medžiagas, reikalingas optimaliam jo funkcionavimui. Tai apima baltymus, angliavandenius, riebalus, vitaminus, mineralus ir skaidulas, taip pat pakankamą vandens suvartojimą.

Nors vis dar populiarus laikytis įvairių – net ir ekstremalių – dietų, Viktorija akcentuoja, kad sveika mityba ir dietos – nesuderinama. „Draudimai, savęs suvaržymai ar darymas kažko, ko negalėsi daryti visą likusį gyvenimą, niekaip nesusiję su sveikata. Dietos veda į psichoemocinį pavargimą, apatiją, trumpalaikius rezultatus, o sveika mityba – į skonius, patirtis, laisvę, balansą ir ilgalaikius rezultatus“, – sako ji.

Specialistę liūdina ir tai, kad dažniausia priežastis sveikai maitintis visgi yra ne noras geriau jaustis ir būti sveikesnei, o noras sulieknėti. Taip pat gana dažnai žmonės nesuvokia, kad mityba gali būti ir žalojanti, ir gydanti, kad tinkamai maitindamiesi galime susigrąžinti sveikatą, įgauti daugiau jėgų ir energijos, turėti sveiką odą, plaukus, nagus, atsikratyti galvos skausmų, sureguliuoti miegą.

Pabaigoje lektorė vaišino sveikais užkandžiais bei kokteiliais ir palinkėjo, jog sveika mityba būtų gyvensenos įprotis, tuomet nebus sunku tuo vadovautis. Nesiimti drastiškų veiksmų, viską daryti mažais žingsneliais. Su meile žiūrėti į save ir savo kūną.

Informaciją parengė:

Visuomenės sveikatos specialistė,

vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą

Vilma Navardauskienė

 

Close Menu
Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą