LINKSMOS PĖDUTĖS

LINKSMOS PĖDUTĖS

Vaikščiojimas yra antra pagal svarbą žmogaus funkcija po kvėpavimo. Sveikos pėdos – tai kokybiško gyvenimo dalis. Deja, pasitaiko labai dažna pėdos deformacijos forma – plokščiapėdystė, dar kitaip – pilnapadystė.  

Visi vaikai iki 3 metų yra plokščiapėdžiai. Apie 3-5 gyvenimo metus vaiko pėdučių skliautai pradeda formuotis, dėl stiprėjančių kojų raumenų. Taisyklingam vaiko pėdos formavimuisi daug įtakos turi vaiko fizinė veikla ir aktyvumas. Labai svarbu, kad vaikas daug judėtų,  bėgiotų, vaikščiotų basomis pėdomis nelygiu paviršiumi, pavyzdžiui,  žole, smėliu, žvyru ir pan. Kad vaikai išvengtų įgytos plokščiapėdystės, pėdutes reikia stiprinti specialiais pratimais.

Kvėdarnos darželyje „Saulutė“ bendradarbiaujant kūno kultūros mokytojai ir visuomenės sveikatos specialistei, kovo mėnesį darželinukai dalyvavo užsiėmimuose. Vaikai atliko blauzdos, pėdos, čiurnos raiščiams ir raumenims stiprinti pratimus. Džiugu, kad mažieji labai nuoširdžiai ir linksmai atliko visus, net ir sudėtingesnius pratimus. Pavyzdžiui be rankų pagalbos tik kojomis sėdėdami ant žemės turėjo nusimauti savo kojines,  ant grindų pabertas smulkias detales: žaisliukus, pieštukus, kankorėžius ir pan.  turėjo suimti kojų pirštais ir pernešti į tam tikrą vietą, laikydami pieštuką tarp kojų pirštų piešė  ir t. t.

Tikimės, kad tokie užsiėmimai ne tik padės tinkamai formuotis vaikų pėdutėms, bet ir paįvairins leidžiamą laiką.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje                                

Vitalija Zaleckienė

Close Menu
Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą