Pirmoji pagalba – tai keli paprasti veiksmai, kuriuos atlikus laiku, galima išgelbėti gyvybę. Sustojus širdžiai, užspringus ar stipriai kraujuojant – kiekviena minutė yra gyvybiškai svarbi. Nedelsiant pradėjus gaivinti žmogų, tikimybė jam išgyventi padidėja net 2 kartus.
Statistikos duomenimis, Lietuvoje per metus registruojama apie tris tūkstančius atvejų, kai žmonėms, esantiems ne ligoninėje, sustoja širdis. Didelė jų dalis miršta, nes jiems nebuvo skubiai atlikti pradinio gaivinimo veiksmai iki atvykstant medikams.
Š. m. birželio 5 d. Šilalės visuomenės sveikatos biure vyko pirmosios pagalbos mokymai, kuriuos vedė Lietuvos Raudonojo kryžiaus specialistas, Egidijus Kalinaitis.
Mokymų metu lektorius suteikė žinių, kaip reikėtų suteikti pirmąją pagalbą nelaimės atveju: atpažinti nelaimingą atsitikimą, pasirūpinti savo saugumu, žinoti pagalbos veiksmų eiliškumą, atlikti gaivinimą, padėti užspringus, ūmių susirgimų (insultas, apsinuodijimas, epilepsijos priepuolis) ir įvairių sužeidimų atvejais. Per mokymus taip pat sužinojome, kaip stabdyti kraujavimą, kokią pirmąją pagalbą suteikti žmogui, kuris nudegė, ar patyrė raumenų, kaulų ir sąnarių pažeidimus.
Dėkojame lektoriui už įdomius ir naudingus mokymus.
Likime sveiki!
Visuomenės sveikatos specialistė,
vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą
Vilma Navardauskienė