ĮVYKO PASKAITA „VĖŽYS – XXI A. RYKŠTĖ. AR TIKRAI TAIP, IR, AR GALI JI BŪTI NE TOKIA SKAUDI?”

Vėžys – viena didžiausių medicinos, ekonomikos ir visuomenės problemų visame pasaulyje. Lietuvoje vėžys yra antra pagal dažnumą mirties priežastis po širdies ir kraujagyslių ligų. Deja, kasmet vis daugiau žmonių suserga šia klastinga ir sunkia liga.
Todėl š.m kovo 14 d. Šilalės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras Kvėdarnos ir Žadeikių seniūnijų bei Šilalės gyventojus pakvietė į susitikimą  su žinomu gydytoju-epidemiologu, biomedicinos mokslų daktaru, Higienos instituto Sveikatos informacijos centro vadovu Romualdu Gurevičiumi, kuris skaitė paskaitą   „Vėžys – XXI a.  rykštė. Ar tikrai taip, ir, ar gali ji būti ne tokia skaudi?”

Paskaitos metu lektorius supažindino klausytojus su pagrindinėmis vėžio kilmės teorijomis, analizavo sergamumo situaciją Lietuvoje ir pasaulyje, aptarė sergamumo ir mirtingumo rodiklius Tauragės apskrityje ir Šilalės rajone. Klausytojai sužinojo, kas tai yra piktybiniai navikai, kokios yra jų rūšys, bei  kokie yra vėžio vystymosi procesai. Taip pat buvo skirtas didelis dėmesys aptariant veiksnius, bei pagrindinius rizikos faktorius, sąlygojančius vėžio atsiradimą. Lektorius aptarė ir  pagrindines vėžio profilaktikos rūšis, bei didelei vėžio rizikos grupei priklausančių asmenų situaciją. Informacija, pateikta paskaitos metu bus aktuali visiems, kurie rūpinasi savo sveikata, kadangi didžiausias dėmesys buvo skirtas mokant gyvensenos, kurios dėka būtų galima išvengti vėžio atsiradimo.

Pastaraisiais metais Lietuvoje diagnozuojama po beveik 18 tūkst. naujų vėžio atvejų kasmet. Nacionalinio vėžio instituto duomenimis, nuo trečdalio iki pusės susirgimų būtų galima išvengti, keičiant gyvenimo būdą ir sumažinus ar visiškai pašalinus žinomus vėžio rizikos veiksnius – nerūkyti, nevartoti alkoholio, sveikai maitintis, daugiau judėti ir mažinti patiriamą stresą.

Close Menu
Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą