ĮVYKO PASKAITA “LIGŲ PREVENCIJA IR VAISTAŽOLIŲ VARTOJIMAS”

Vasario 26 d. Šilalės visuomenės sveikatos biuras organizavo žolininko, fitoterapeuto, LSMU lektoriaus paskaitas Šilalės, Traksėdžio ir Žadeikių bendruomenėms. Rytų ir liaudies medicinos ekspertas Virgilijus Skirkevičius teigia, kad įvairių ligų atsiradimui didžiausią poveikį turi dvasinis aspektas. Lektoriaus teigimu, ankstyva vėžio diagnostika yra pavojinga žmogui. Nors nervų sistema ir kovoja, kad organizmas neišeitų iš pusiausvyros, tačiau diagnozės įvedimas į sąmonę skatina vėžio plitimą. 
Lektoriaus teigimu, vaikų sveikata ir požiūris į pasaulį priklauso nuo jų auklėjimo tam tikrame amžiaus tarpsnyje. Iki 7 m. vaikui yra labai svarbi mama, kuri formuoja vaiko požiūrį į aplinką. Nuo 7 iki 14 m. amžiaus labai svarbus mokytojo vaidmuo, įdiegiant vaikui, kad pasaulis yra gražus. Nuo 14 iki 21 m. – teisingumo laikotarpis. Šiame laikotarpyje labai svarbus tėvo suformuotas pasaulio vertinimas. 

V.Skirkevičius pabrėžė, kad visi organai yra tarpusavyje susiję. Įvairios ligos parodo tam tikrų organų sutrikimą: sergant anoreksija, sutrinka plaučių ir storosios žarnos funkcijos, o migrena rodo kepenų funkcijos sutrikimą. Lektorius teigė, kad tikru išbandymu skrandžiui, kepenims, tulžiai ir kasai tampa blogi įpročiai. Amžinas skubėjimas, nuolatinė nervinė įtampa ir nemokėjimas atsipalaiduoti dažnai atima malonumą valgyti, sotumo jausmą ir palaimą, kurią žmonės anksčiau jausdavo lėtai kildami nuo stalo.
V. Skirkevičius teigia, kad tokios ligos kaip osteochondrozė, kaulų retėjimas atsiranda natūraliai, senstant organizmui, kai žmogui trūksta minčių ir kūno judėjimo, kai jį kausto įtampos. Su amžiumi natūraliai žmogaus organizme esančių virškinimo fermentų aktyvumas mažėja, todėl blogiau pasisavinamos maistinės medžiagos, atsiranda virškinimo sutrikimų požymiai, lengviau priaugama svorio. Virškinimas sutrinka ir dėl nejudraus gyvenimo būdo. Žolininko teigimu, žmogus turi daryti pokyčius, mylėti ir būti mylimas, kvėpuoti – judėti, domėtis gyvenimu, nepasiduoti sunkumui, rūpesčiams, neįstrigti mintyse, kad viskas yra blogai. 
Rytų ir liaudies medicinos žinovas teigė, kad kiekvienas esame vidinis savęs AŠ gydytojas. Niekas negali pasakyti kiek mums skirta gyventi, kadangi mums šiame gyvenime yra duotos užduotys ir išbandymai tam, kad suprastume kas yra tikroji laimė.

Close Menu
Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą