ĮVYKO MOKYMAI GRIUVIMŲ PREVENCIJOS TEMATIKA ŠILALĖS RAJONO TAU UNIVERSITETUOSE

Šilalės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras įgyvendina projektą „Šilalės rajono gyventojų sveikatos stiprinimas ir sveikos gyvensenos ugdymas“. Sveikata apie 50 proc. priklauso nuo žmogaus gyvensenos. Sveika gyvensena padeda išsaugoti ir stiprinti sveikatą, gyvenimo kokybę ir fizinį pajėgumą. Siekiant gerinti  visuomenės pažintinius ir socialinius įgūdžius (gebėjimus), nulemiančius asmenų motyvaciją stiprinti ir palaikyti gerą sveikatą, buvo parengtas šis projektas.

Viena iš projekto veiklų yra – sveikos gyvensenos ir ligų profilaktikos mokymų vykdymas vyresnio amžiaus žmonėms. Š.m. sausio 7-10 dienomis Šilalės rajono Trečio amžiaus universitetuose (Kaltinėnuose, Laukuvoje, Kvėdarnoje, Pajūryje, Šilalėje, Šiauduvoje, Bijotuose, Upynoje), vyko mokymai griuvimų prevencijos tematika, kuriuos vedė Verslo aljanso darbuotoja, pirmos pagalbos įgūdžių mokymų dėstytoja, greitosios medicinos pagalbos felčerė, Jolanta Birbalienė.

Ištikus nelaimei, kuomet žmogus yra nesąmoningas ir nekvėpuoja, jo smegenys miršta labai greitai—vidutiniškai per pirmąsias 6 minutes. Medikai ne visada gali per jas suspėti atvažiuoti. Jiems atvykus vėliau pagalba gali būti jau neefektyvi, nes smegenyse prasideda negrįžtami pokyčiai. Taigi skubi pirmoji pagalba, kurią suteikia šalia esantys žmonės yra gyvybiškai svarbi.

Ačiū lektorei už suteiktas ir pasidalintas žinias, bei Šilalės švietimo pagalbos tarnybai už bendradarbiavimą!

Visuomenės sveikatos specialistė,

vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą

Close Menu
Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą