ĮVYKO K. VAIŠTARIENĖS PASKAITA “NEPAGYDOMOS LIGOS ĮVEIKIAMOS BE VAISTŲ”

Trečiadienio vakarą į Visuomenės sveikatos biurą susirinko per 80 rajono gyventojų į susitikimą su sveikuolių sąjungos garbės nare, Lietuvos vegetarų draugijos prezidente, chemijos mokslų daktare, docente Ksavera Vaištariene, kuri tvirtino, kad daugelį nepagydomų ligų galima įveikti pakeitus mitybą – atsisakius mėsos, pasninkaujant, laikantis grikių dietos. Moters praktikoje daugybė atvejų, kai jos konsultuoti žmonės pasveiko, nors medikai juos jau buvo „nurašę“. Lektorės teigimu, per dieną reikia suvalgyti vyrams 1,4 kg., o moterims – 1,2 kg. maisto. Sveikuolė pateikė savo sveikatos ir žvalumo formulę, kuri susideda iš 5 rūšių svarbiausių produktų, reikalingų suvalgyti per dieną:

 Daržovės. Jų reikia suvalgyti vyrams 600 gr. (iš jų: 400 gr. nevirtos, 200 gr. – virtos), moterims -500 gr. (iš jų: 300 gr. nevirtos, 200 gr. – virtos). Nevirtos daržovės reikalingos, nes tai – kalcio šaltinis.

 Vaisiai. Jų reikia suvalgyti 300 gr. vyrams ir 200 gr. moterims. Obuolius geriausia valgyti garintus arba keptus, nes žali obuoliai kenkia kasai.

 Angliavandeniai. Jų reikia vyrams 400 gr., moterims – 300 gr. per dieną. Vertingiausios kruopos yra grikiai, tinka ir avižos, ryžiai, miežiai, tinkamiausia duona – pilno grūdo. Nevartoti kukurūzų, kviečių, nes jie yra modifikuoti, turi glitimo, kuris kemša kraujagysles ir trukdo tekėti limfai.

 Baltymai. Jų reikia moterims 100 gr., o vyrams – 130 gr. per dieną. Baltymų negalima valgyti su krakmolingais produktais, t.y. bulvėmis, duona, patartina vartoti su daržovėmis. Tinkamiausi baltyminiai produktai yra žuvis, lęšiai, avinžirniai. Saikingai valgyti pupas, pupeles, o sojų reikėtų atsisakyti visiškai.

 Riebalai. Jų reikia moterims – 2 v. š., o vyrams – 3 v. š. per dieną, labiausiai tinka nerafinuotas saulėgrąžų ar alyvuogių aliejus.

 Skysčiai (kava, žalioji arbata, vanduo). Jų reikia moterims 800 gr., o vyrams 1 l. per dieną. Lektorės teigimu, inkstai negali būti „apsemti“ vandeniu, tuomet jie neatlieka šalinimo funkcijos.

Lektorė pasakojo, kad kiekvieną rytą ji valgo 2 šaukštus maltų sėklų (moliūgų, saulėgrąžų, sezamo, linų) mišinį užpiltą šiltu vandeniu, kurį galima pasigaminti keletui dienų ir laikyti šaldytuve. Šis mišinys sumažina apetitą. Lektorės teigimu, reikėtų vengti pieno produktų, kurie suaugusiam žmogui yra nereikalingi. Susitikimo metu Ksavera Vaištarienė pateikė keletą receptų kaip išsivalyti limfą, gydyti žarnyno ir skrandžio opaligę, tulžies akmenis, kaip reguliariai valyti organizmą ir atstatyti jo funkcijas grikių dietos pagalba.

Close Menu
Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą