BURNOS HIGIENOS UŽSIĖMIMAI

BURNOS HIGIENOS UŽSIĖMIMAI

Vasario 12 dieną Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos priešmokyklinei ir ikimokyklinei ugdymo grupei, vyko praktikiniai burnos higienos mokymai. Mokymus vedė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje: Nijolė Klapatauskienė.
Šių mokymų tikslas: formuoti vaikams teisingus praktinius burnos higienos įgūdžius . Mokslininkų pripažinta, kad burna yra pati nešvariausia žmogaus vieta kūne, tad dantų švarinimui turi būti skiriamas ypatingas dėmesys. Vaikų burnos sveikatos būklė yra aktuali tema dėl dažno dantų ėduonies ir kitų burnos ligų pasireiškimo. Pasaulinė sveikatos organizacija didelį dėmesį skiria burnos sveikatai, nagrinėja rizikos veiksnių poveikį bendrai organizmo sveikatai ir gyvenimo kokybei.
Mokymo metu, vaikai buvo supažindinti su burnos higienos svarba, taisyklinga dantukų valymo technika, kurią po to atliko ir vaikai. Užsiėmimo metu vaikams taip pat buvo paaiškinta mitybos įtaka dantukams, jie sužinojo, kas stiprina dantukus ir kas kenkia jiems, kodėl reikia lankytis pas odontologą . Buvo paaiškinta, kad dantų pastos ant dantų šepetėlio turėtų būti žirnio dydžio. Išvalius dantis vaikas turi išspjauti dantų pastos likučius, burną išskalauti nedideliu kiekiu vandens. Vakare prieš miegą išvalius dantis nevalgyti ir negerti, išskyrus vandenį.
Vaikų mokymams buvo panaudota mokomoji prevencinė priemonė – dantų muliažas ir dantų šepetėlis, mokomoji knygelė “Burnos higiena“.

Parengė: Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą gimnazijoje, Nijolė Klapatauskienė.

Close Menu
Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą