BAIGĖSI SAVAITGALINĖ MAMŲ IR DUKRŲ STOVYKLA „ŠIRŠIŲ LIZDAS“

BAIGĖSI SAVAITGALINĖ MAMŲ IR DUKRŲ STOVYKLA „ŠIRŠIŲ LIZDAS“

Mamos ir dukros ryšys išties ypatingas. Jei pagal tėčio modelį mergina renkasi sau vyrą, tai santykis su mama formuoja ją pačią. Kas atsitinka, kai susitinka dvi karalienės? Mažoji karalienė visada mokosi iš didžiosios, tad matyti elgesio modeliai, scenarijai, kalbėjimo maniera perimama ir tampa didesne ar mažesne mažosios karalienės dalimi.
Stovykla vyko š. m. lapkričio 17-19 dienomis. Stovyklos dalyviai mamos ir jų dukros nuo 7 metų, pati programa subalansuota ir paauglėms, ir jau suaugusioms dukroms. Viso į stovyklą susirinko 50 dalyvių.
Stovyklos tikslas – išmokyti mamas ir dukras būti kartu, girdėti viena kitą, dalintis geromis ir blogomis patirtimis, priminti, kad jos vienos kitoms trokšta tik gero, tik jų priemonės skirtingos.
„Širšių lizdas“ – stovykla, išskirtinai subalansuota dukroms ir jų mamoms. Tai stovykla, kurioje įprasti buitiniai santykiai, kasdieniai, lyg daugybos lentelė iškalti klausimai ir atsakymai, suskambės naujai ir pavirs į naujus viena kitos atradimus.
Širšių lizdas gimė iš tikėjimo, kad per žaidimą, pokalbius, gyvą patyrimą ir buvimą kartu mamoms ir dukroms kur kas lengviau atrasti gilesnį ryšį, prisiminti santykių grožį ir svarbą, prisiminti, kas yra kokybiškas laikas kartu ir atlaikyti gyvenimo audras. Iš asmeninės patirties. Iš žinojimo, kaip gali būti sunku. Iš noro padėti suprasti ir sukurti kokybišką santykį, grįstą ne prisitaikymu, o pagarba ir atvirumu.
Trijų dienų patyrime taikomi patirtinio ugdymo metodai, kurie kruopščiai renkami pagal dalyvių amžių bei koreguojami pagal atvykusiųjų poreikius bei lūkesčius. Kiekvienas patyrimas – visiškai kitoks. Kiekviena stovykla turi savo nuotaiką, savas istorijas, savo įvykius, pakreipiančius veiklas vis kita vaga.
Whatansu ieškome ryšio tarp laisvės pasirinkti ir atsakomybės, analizuojame poelgius, jų priežastis ir pasekmes, stipriname tarpusavio ryšius, auginame pagarbą ir dėkingumą. Žygiuojam. Žaidžiam. Dėkojam. Ginčijamės. Mėgaujamės. Dainuojam. Ilsinam nuvargusias kojas. Lepinam skrandžius. Šypsomės. Kvatojame. Mokomės pažinti iš naujo. Džiaugtis. Mylėti. Nesitikėti. Dar – nesistebėti niekuo. Priimti pasaulio dovanas išplėstom akim ir atvirom širdim. Būti kartu.
Dėkojame visiems už bendrystę ir komandinį darbą!🙌
Ačiū 7kadras už tobulai įamžintas akimirkas!📸😍
Ačiū Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazija už šiltas ir jaukias patalpas! 🏠☀️
Ačiū Pitliaus skanėstai už saldžias pertraukas! 🥐🥨
Ačiū Whatansu komandai už nepakartojamą laiką ir naujas patirtis!🤗🫶
Ačiū visiems dalyviams, kad pasiryžote ir leidotės į šią atradimų ir potyrių kupiną kelionę! ❤️
Visuomenės sveikatos specialistė,
vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą
Vilma Navardauskienė
Close Menu
Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą