Gegužės 5 dieną Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijoje II b ir II a gimnazijos klasių mokiniams vyko žalingų įpročių prevencinė pamoka „Sakau – NE“. Užsiėmimą vedė priklausomybių konsultantas Valdas Miliauskas, kuris su mokiniais dalijosi savo žiniomis apie priklausomybių pavojus ir jų prevenciją.
Psichoaktyviosios medžiagos daro didelę žalą žmogaus fizinei ir psichinei sveikatai. Jos veikia smegenis, keičia mąstymą, emocijas ir elgesį, todėl ilgainiui gali sukelti priklausomybę.
Todėl itin svarbu stiprinti vidinį atsparumą – gebėjimą pasakyti „ne“, atsispirti aplinkos spaudimui ir priimti atsakingus, apgalvotus sprendimus. Paskaitos metu pabrėžta, kad sąmoningi pasirinkimai ir atsakingas požiūris į savo elgesį padeda išvengti žalingų įpročių bei kurti sveikesnį gyvenimo būdą.
Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Sandra Žilytė-Mauricienė.

